А. П. Чехов. Про кохання. Скорочено. Стислий виклад. Переказ

А. П. Чехов. Про кохання. Скорочено. Стислий виклад. Переказ

Іван Іванич та Буркін проводять ніч у садибі Альохіна. Вранці за сніданком Альохін розповідає гостям історію свого кохання.

Він оселився в Софіїні після закінчення університету. На маєтку були великі борги, тому що батько Альохіна витратив багато грошей, щоб дати освіту синові. Альохін вирішив, що не поїде з маєтку і буде працювати, доки не сплатить борг. Незабаром його обрали в почесні світові судді. Для участі в засіданнях окружного суду йому доводилося бувати в місті, що трохи розважала його.

У суді Альохін познайомився з товаришем голови Дмитром Лугановічем, людиною років сорока, добрим, простим, що думає з «нудною розсудливістю». Як-то навесні Лугановіч запросив Альохіна до себе пообідати. Там Альохін вперше побачив дружину Лугановіча Ганну Олексіївну, якій на той час було не більше двадцяти двох років. Вона була «прекрасною, доброю, інтелігентною» жінкою, і Альохін відразу відчув в ній «близьку істоту». Наступна зустріч Альохіна з Ганною Олексіївною сталася восени в театрі. Альохін знову був зачарований її красою і знову відчув ту саму близькість. Лугановічі знову запросили його до себе, і він став бувати в них у кожен свій приїзд до міста. Вони брали в Альохіні велику участь, переживали, що він, освічена людина, замість того щоб зайнятися наукою або літературою, живе в селі і багато працює, дарували йому подарунки. Альохін ж був нещасливий, невпинно думав про Ганну Олексіївну і намагався зрозуміти, чому вона вийшла заміж за нецікаву людину, багато старший від неї, погодилася мати від нього дітей, чому на місці Лугановіча не опинився він сам.

Приїжджаючи в місто, Альохін помічав в очах Ганни Олексіївни, що вона чекала на нього. Однак вони не освідчувалися один одному у своєму коханні. Альохін думав, що навряд чи зможе багато дати Ганні Олексіївні, погодься вона піти за нього. Вона, мабуть, думала про чоловіка і дітей і також не знала, чи зможе принести Альохіну щастя. Вони часто бували разом в театрі, в місті про них говорили Бог знає що, але все це було неправдою. В останні роки у Ганни Олексіївни з’явилося почуття незадоволеності життям, часом їй не хотілося бачити ні чоловіка, ні дітей. Ганна Олексіївна стала лікуватися від розладу нервів.

Незабаром Лугановича призначили головою однієї із західних губерній. Мала відбутися розлука. Було вирішено, що в кінці серпня Ганна Олексіївна поїде до Криму, як їй веліли лікарі, а Луганович поїде з дітьми до місця свого призначення. Коли Ганну Олексіївну проводжали на вокзалі, Альохін вбіг до неї в купе, щоб віддати один із кошиків, який вона залишила на пероні. Їх погляди зустрілися, душевні сили залишили їх, він обняв її, вона припала до нього і довго плакала у нього на грудях, а він цілував її обличчя і руки. Альохін зізнався їй у своїй любові. Він зрозумів, як дрібно було те, що заважало їм любити, усвідомив, що коли любиш, «то в своїх міркуваннях про це кохання потрібно виходити від вищого, від більш важливого, ніж щастя чи нещастя, гріх або чеснота… або не потрібно міркувати зовсім ». Альохін та Ганна Олексіївна розлучилися назавжди.

А. П. Чехов. Про кохання. Скорочено. Стислий виклад. Переказ

Перейти на головну сторінку розділу «Зарубіжна література. Чехов»

1. Ідейно-художня своєрідність творів Чехова. Аналіз творчості

2. А. Чехов — видатний прозаїк і драматург. Життя і творчість

3. Життя і творчість Антона Чехова

4. Антон Павлович Чехов: найвидатніший російський письменник. Життя і творчість

5. Творчість великого письменника Антона Павловича Чехова

6. Детальна біографія Антона Павловича Чехова

7. Сміх крізь сльози (за творами А. П. Чехова)

8. Сатира і гумор в оповіданнях Чехова

9. Сатира в оповіданнях А. Чехова

10. Висвітлення проблем деградації особистості у творах Антона Чехова

11. Проблема особистості в оповіданнях А. Чехова. Аналіз творів

12. Ставлення до бездуховності в оповіданнях А. Чехова

13. Проблеми деградації і моральної слабкості особистості в оповіданнях А. Чехова

14. Трагізм «дрібниць життя» в оповіданнях А. Чехова

15. «Бережіть у собі людину!» (за творами А. П. Чехова)

16. Використання художніх деталей в оповіданнях Чехова

17. А. П. Чехов. Палата № 6. Скорочено. Стислий виклад. Переказ

18. А. П. Чехов. Про кохання. Скорочено. Стислий виклад. Переказ

19. А. П. Чехов. Аґрус. Скорочено. Стислий виклад. Переказ

20. «Маленька трилогія» А. Чехова (за творами «Людина в футлярі». «Аґрус», «Про кохання»)