Володар мух. Голдінг Вільям. Скорочені твори з зарубіжної літератури

Володар мух. Голдінг Вільям. Скорочені твори з зарубіжної літератури, стислий переказ, короткий виклад змісту

У море після катастрофи впав літак. На острові опинилися підлітки. Товстун в окулярах, хворий на астму; стрункий вправний Ральф. А ще Джек, що знається на полюванні. І з ними безліч малюків.

Діти вирішили чекати на порятунок та жити за правилами.

Вони влаштовують збори, багато кажуть про те, як повинні жити справжні англійці. Вирішили, що право висловитися матиме той, у кого «ріг»—велика раковина.

Головним обрали Ральфа як найрозумнішого. Але діти не можуть керувати своїми примхами. До того ж вони не знають, як робити те, про що вони колись чули.

Ось здогадалися розпалити велике вогнище — як буде мимо пропливати корабель, матроси побачать високий дим та врятують усіх. Сірників ні в кого немає. Здогадалися зняти з Товстуна (він дуже ображається, коли його звуть Хрюшею) окуляри та крізь лінзу зібрати сонячне світло. Запалали вогнище — сталася пожежа. У пожежі зник один з малих хлопчаків.

Заходилися будувати халабуди — більшість хлопців розбіглася на полювання. Працювали тільки Ральф, Саймон та Товстун. Зухвалий Джек стверджує, що головне — це полювання.

Пропливав повз острів корабель та не помітив диму, бо ті, кого призначили стежити за вогнищем, знехтували своїми обов’язками.

Діти перетворюються на дикунів. Вони розмалювали собі обличчя. Два близнюки вбили свиню. Перерізали їй горло. Дисципліни вже немає ніякої. Ральфа ніхто не слухає. Він дуже занепокоєний цим. Та ще й поширилися чутки, що чи в лісі, чи в морі мешкає страшний звір або дух. Діти охоплені жахом. Саморобним списом хлопчики вбили ще одну свиню та зробили з її голови опудало. Це немов ідол — володар мух.

Діти все більше стають схожими на звірят. Саймон, Ральф, Товстун та близнюки відокремлюються від інших, бо вони хочуть бути людьми. Саймон помирає від пропасниці. У гарячці йому здається, що він розмовляє з володарем мух.

Мисливцями керує Джек. Вони зовсім здичавіли. Коли знову у них згасло вогнище, вони напали на Товстуна та вкрали в нього окуляри.

Товстун іде по свої окуляри та гине під уламками скелі, яку на нього зіштовхнули. Ральф хоче переконати себе, що це — нещасний випадок, але здогадується, що це вбивство.

Існування Ральфа для дикунів — немов сіль в оці та колька в боці. Близнюки перебралися до табору Джека, бо він сильніший та у нього є м’ясо. Але вони все ж попереджують Ральфа, що його хочуть убити списами, немов свиню.

Ральф переховується в лісі.

Коли нарешті прибуває допомога, офіцер бачить диких та хижих створінь, у яких не зосталося майже нічого людського.

А спочатку здавалося, що це тільки пригода — кораловий острів, воля, весела гра…

Володар мух. Голдінг Вільям. Скорочені твори з зарубіжної літератури, стислий переказ, короткий виклад змісту

Повернутися на сторінку Твори зарубіжної літери скорочено (шкільна програма)