Жив і Жива. Слов’янська міфологія

Жив і Жива. Слов’янська міфологія

Єдність породжує Множину завдяки тому, що має дві полярно протилежні якості, представлених Чоловічим і Жіночим енергетичним Началом. Ці Начала іменуються як «Жив» і «Жива», об’єднані загальною назвою — Життя.
Жив (Жів, Жїв, Дій, Дий, Див, Дієв, Дяус) — чоловіче Вселенське Начало, позитивна, сонячна енергія ЯНЬ, в грецькій транскрипції — Жив-Зив-Зев-Зевс.
Символи Жива — клинок, спис, кілок, фалос, арифметичний знак «+». Символ енергії Жива — «Зірка Чоловіка» (пентаграма). П’ятикутна зірка з вістрям вгору — символ чоловічої енергії.

Жива (Жіва, Жїва, Рожана, Диво-Дива-Діва) — жіноче Вселенське Начало, негативна, місячна енергія ІНЬ.

Символи Живи — коло, чаша, кільце, яма, арифметичний знак «–». Символ енергії Живі — «Зірка Дружини» (зворотна пентаграма). П’ятикутна зірка з вістрям вниз — символ жіночої енергії.

Живий, немов чоловік сім’я, виливає у Світ Життєродюче Світло Радощі і Первинний Вогонь Всесвіту (Інглію), а Жива виношує це боже Світло Життя в усьому різноманітті (звідси «жива-т-ма» — Живою створена, створювана), що оточує нас. Знання ж про Закони Інглії (закони розвитку живатми) іменується як «живаїзм» або «інгліїзм».

ЖИВАТМА — «Я» кожної живої істоти: елементарної частки, атома, молекули, мінералу, рослини, тварини, людини. Індивідуальна, неділима, частка Всевишнього Аума, яка сама світиться. Вона має розміри однієї десятитисячної частини перерізу волоса і її неможливо розрубати, спалити, або знищити іншим способом.

Прийшовши з Тваринного Царства в Людське, Живатма природно прагне отримати насолоду через свої почуття. Бо кому не хочеться солодко їсти і м’яко спати, не думати, як вижити завтра і чим нагодувати дітей? Економічний добробут потрібний для того, щоб збільшити чуттєву насолоду, а звільнення починає притягати тільки після розчарування цим тимчасовим, уявним щастям, яке приносять чуттєві насолоди.

Пройшовши усі східці духовного розвитку, увесь еволюційний шлях через мінеральне, рослинне, тваринне і людське царства, Живатма сама стає Первоживатмою-Параматмою, виливаючою (випромінюючою) живатму і таким чином створює світ власних живатм, тобто стає Особою, Батьком. При цьому вона має здатність знати усе, що знає кожна народжена нею живатма, і тому має усі три духовні якості: Вічність, Знання і Блаженство.
Кожна живатма сущого, по відношенню до Параматми, дорівнює їй за якістю, але не за могутністю. Звідси мета і завдання кожної живатми — досягти рівня Первоживатми і стати Особою.

Приходячи у Світ Дійсності, Живатма набуває плоті і можливості напрацювати Досвід — вантаж Душі, з яким вона повернеться у Світ Наві. Діяльна Душа творить Дух — енергію свідомості.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Бабай — злий нічний дух, старик з торбинкою або великим мішком, в який він нібито забирає неслухняних дітей.

Баган — Дух-покровитель рогатої худоби. Він охороняє тварин від хвороб, множить приплід, а у разі гніву свого робить самиць безплідними або вбиває ягнят і телят при самому їх народженні.

Бадняк  — дух року, що минає, втілений в поліні-колоді. Бадняк — уособлення шкідливого початку.

Банник (Банний, Байник, Баінник, Баенник) — дух лазень, злісний стариган, одягнений в одіяння з опалого з банних віників листя. Досить часто Банники одружуються на Кікіморах, союз з якими породжує Анчуток.

Жив і Жива. Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія