Зимова дорога — дух зимової холоднечі. Слов’янська міфологія

Зимова дорога — дух зимової холоднечі. Слов’янська міфологія

Зимова дорога  (Мороз Тріскунець, Дід Мороз, Хлющ) — дух зимової холоднечі, омертвіння світу і скотинячого падежу. Це старий невеликого зросту з білим як сніг волоссям, довгою сивою бородою і залізною булавою в руках. Він дуже не любить тих, хто скаржиться на холоднечу, бадьорим же і веселим дарує здорову тілесну міцність і рум’янець.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Сварог — втілення Рода Вишнього (син Живі і Жива), чотирьохликий Вселенський Бог, Державний Хранитель трьох Великих Вселенських Світів Сварги — Праві, Наві і Яві. Сварог — бог неба, заліза, ковальства і шлюбу. Один з найголовніших богів давньоукраїнського язичницького пантеону.

Семаргл (Вогонь-Сварожич) — вогонь, Симаргл, Огонь-Сварожич, Агни, Огневід, Семиглавий Вогнекрилий Вовк (Пес), втілення Сили Сварога (Небесного Вогню) на Землі, природна Сила Всесвіту. Симарьгл або Семаргл — божество у вигляді священного крилатого пса, пантеро-грифона.

Стрибог (Стриба, Стривер, Вітровій, Вітродув, Вітрило, Батько Вітрів). Він віддалений від людини і байдужий до усього людського, тому може шкодити людям без усяких на те причин. І в той же час Стрибог — винищувач усіляких злочинів і руйнівник злочинних намірів. Стрибог (Стрибайло, Посвистач) — бог вітрів.

Зимова дорога — дух зимової холоднечі. Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія