Жихар — домашній злий дух. Слов’янська міфологія

Жихар — домашній злий дух. Слов’янська міфологія

Жихар — домашній злий дух (буквально: «житель»). Де живе у будинку — в точності не відомо, але він небезпечний для молодої матері сусід: у відсутність домочадців краде дітей з люльки, але прилюдно зробити цього не наважується. Якщо мати буває вимушена вийти з хати, то щоб убезпечити дитя від жихаря, в колиску кладуть ножиці і жорно, а під неї — старий віник.
Якщо вжити ці запобіжні заходи, жихар виявляється безсилий.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Морена (Морана, Марена, Моржана, Кістлява, Смертушка) — Берегиня, Темна Богородиця і Велика Мати Божа, жіноча іпостась Сварога в Нав’єму світі, Закон Перевтілення, дружина Чорнобога, Богиня безплідної дряхлості, смерті і хвороб у світі Яві і у той же час Богиня вічної молодості і безсмертя у світі Наві.

Перун (Перуні, Перкун, Пярун, Ратай Божський, Громовержець, Грозник) — син Дажьбога і Мари, батько родів ярийських, Бог Змін, Переділу, Переходу і Суперечки. Перун — Бог-небо, а тому в його владі увесь небозвід, атмосферні опади, вітри і погода. Поєднуючись любовними узами із Землею-терою, він тим самим стає Батьком земної Природи, а потім і слав’яно-арієв. Перун — бог блискавки й грому. Один з найголовніших персонажів давньоукраїнської міфології, «бог над богами».

Род— Сущий, Єдиний, прародитель богів і творець світу.

Жихар — домашній злий дух. Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія