«Віра предків наших». Слов’янська міфологія

«Віра предків наших». Слов’янська міфологія

«Віра предків наших» — праця видатного українського вченого-санскритолога й філософа Володимира Шаяна (1908—1974) — засновника Ордена Лицарів Бога-Сонця (у діаспорі) та одного з лідерів Руху за відродження української рідної національної віри.
До книги ввійшли найважливіші статті, дослідження, наукові розвідки, медитації з питань давньоукраїнської міфології, яку Шаян аналізував й трактував в тісному зв’язку з давньоукраїнською історією, філософією та ментальністю. Зокрема, в книзі подано ґрунтовний науковий аналіз «Велесової книги»; філософічне й історичне осмислення образів Перуна, Сварога, Дажбога, Світовида, Триглава та інших богів давньої української віри; дослідив автор і постать царя Дарія як орія, тобто давнього українця; в контексті народного предковічного світогляду розглянув творчість Г. Сковороди, Т. Шевченка, І. Франка та Лесі Українки. Науковим відкриттям є етимологічне дослідження Шаяна «Дунай, Дніпро і Дністер».
У своїх дослідженнях професор Шаян виходив із власного принципу про те, що «Релігія даного народу є свідченням про нього самого, пізнати його віру — це пізнати його характер».
Книга «Віра предків наших» є формою пізнання великого і прекрасного духовного світу давніх українців, пізнання творчого генія українського народу, що його упродовж віків і тисячоліть намагалися знищити вороги української національної духовності й самобутності.
Видана в 1987 р. в Канаді (891 с.) й відіграє важливу роль в популяризації й утвердженні язичництва, рідної української національної віри.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Полель — другий син Лади і бог шлюбу. Брат-близнюк Лелі (Леля).

Поревіт — бог зими, холоду й миру.

Поренут — бог нового Сонця й добрих надій.

«Віра предків наших». Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія