Велесова книга — священні тексти. Слов’янська міфологія

Велесова книга — священні тексти. Слов’янська міфологія

Велесова книга — священні тексти новгородських волхвів ІХ ст., в якій розказана прадавня історія слов’ян та інших народів. Слов’янознавці дізналися про неї лише в ХХ ст., та й до нас дійшло дуже мало дощечок з письменами, що важко піддаються розшифровці. На жаль, від єдиного у світі священного тексту слов’янської ведичної релігії мало що збереглося, але цінність «Велесової книги» неосяжна. Вона вирішує давню суперечку про походження слов’ян, відновлює цілий пантеон раніше невідомих язичницьких богів, яким поклонялися наші предки…
Згідно з «Велесовою кникою», їх була велика кількість: Сварог, Перун, Свентовид, Чорнобог з Білбогом, Велес, Хорс, Стрибог, Вишень, Леля, Летеница, Радогощ, Кришень, Коляда, Удрзець, Сивий Яр, Дажьбог, Білояр, Ладо, Купала, Сенич, Житнич, Венич, Зернич, Овсенич, Просич, Студич, Лютич, Ледич, Птичич, Зверинич, Лилич, Дождич, Плодич, Ягоднич, Пчелич, Крестич, Кленич, Озернич, Ветрич, Соломич, Грибич, Лович, Беседич, Снежич, Странич, Свендич, Радич, Свистич, Корович, Красич, Травич, Стеблич, Родич, Масленич, Живич (Жива?), Ведич, Листвич, Цветич, Водич, Звездич, Громич, Семич, Липич, Рибич, Березич, Зеленич, Горич, Страдич, Спасич, Листвеврич, Мислич, Гостич, Ратич, Стринич, Чурич, Родич, Симаргл, Вогнебог.
Деякі імена нам знайомі, про значення інших можна здогадатися, ну а багато хто залишається таємницею, як і походження «Велесової книги», її достовірність або підробність — як і взагалі уся загадкова, недосліджена, незрозуміла і велична історія і міфологія слов’янських народів.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Дзевонія — богиня лісних звірів.

Див — божество страху й смерті. Зображалося у вигляді великої хижої птиці з потворним жіночим обличчям.

Дід — друге ім’я Білобога.

Велесова книга — священні тексти. Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія