Ведмідь — звір-тотем. Слов’янська міфологія

Ведмідь — звір-тотем. Слов’янська міфологія

Ведмідь — звір-тотем у давніх українців. За легендою, Ведмідь походить від людини. На думку академіка Б. Рибакова, за часів первісних мисливців палеоліту та мезоліту існував культ Ведмедя, а також культ ведмежої лапи, напівлюдини-напівведмедя, що було відгомоном кам’яного віку.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Волос (Велес, Влас, Влес, Велес, Веліяс, Веліас, Веліат, Віл, Скот, Чур, Чурила) — Бог Міжсвіття і Прикордоння, Великий Чур-Охоронець усіляких меж. Велес — Бог мудрості, багатства і худоби. Покровитель волхвів. Син Рода і Корови Земун. Давній, хтонічний бог. Пов’язаний з Нав’ю, Яв’ю і Прав’ю водночас. Бог худоби, чередників та музик. За легендами, Волос — опікун усього тваринного світу, він поріднив людину і тварину, привчив давніх українців не вбивати, а пасти тварин, запрягати їх в плуга та воза, брати від них молоко, вирощувати їх на м’ясо та шкуру.

Всевишній — щось розумом неосяжне, незмінне, вічне і єдине у своєму роді, яке об’єднує в собі усе відносне, мінливе, тлінне і численне, всі існуючі світи і всесвіти, усі енергії, явища і тимчасові цикли, тобто — є Абсолютом.

Вясновка (Веснянка) —  богиня весни, рівнозначна Ладі, всенародне свято.

Ведмідь — звір-тотем. Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія