Удільниця — дух-викрадач долі. Слов’янська міфологія

  Удільниця — дух-викрадач долі. Слов’янська міфологія

  Удільниця — дух-викрадач долі, щастя, який дає іншу долю в житті: хворобу, смерть, потворність. Геній лихої долі: чорний, волохатий, розпатланий. Вони передчасно виймають немовля з материнської утроби і спотворюють його, мучать породіллю. Якщо вагітна жінка спить навзнак, розхриставшись, без пояса, а на столі залишений ніж, Удільниці виймають їм немовля. Тому народжуються виродки або живіт виявляється порожнім, хоч би в наявності були усі ознаки вагітності.
  Подібно до відьом, Удільниці літають сороками і при зустрічах розповідають одна одній про свої злі справи. Удільниці нападають на людину, і тоді з нею трапляється удар або родимець: вони б’ють і ламають її тіло.
  Для лікування одержимого саджають його на три солом’яні хрести, він спить на них шість тижнів; закликають в заговорах-закляттях Іллю-пророка, щоб він прийшов «на чорній хмарі і на вогняній колісниці, і натягнув би лук свій, і спустив би гартовану стрілу, і убив би ворога, і очистив би ворога від жильно-трясущих ударів».
  Удільниці мають доступ до людини в злі хвилини дня, опівдні і на заході сонця. Вони показуються на розтанях: чорні з довгим розпущеним волоссям. На розтанях ставлять хрести, після чого Удільниці зникають.

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Нечиста Сила (Нечисть) — у східних слов’ян загальна назва для усіх нижчих демонологічних істот і духів, синонімічне таким назвам, як злі духи, біси, дияволи і так далі.

  Обдериха — банний дух, який відрізняється незвичайною жорстокістю. За щонайменше порушення банного ритуалу карає.

  Овинник — дух-хранитель хліба, господарських прибудов і овина. Він спостерігає за тим, щоб не було пожежі, стежить за укладанням снопів, за тим, щоб кожен робочий інструмент був в порядку і на своєму місці.

  Удільниця — дух-викрадач долі. Слов’янська міфологія

  Повернутися на сторінку слов’янська міфологія

  Комментарии закрыты.