Триглава (Тригла). Слов’янська міфологія

Триглава (Тригла). Слов’янська міфологія

Триглава (Тригла). Ця богиня не мала храму в містах і селищах, а знаходився він на полях київських, а істукан її був жінкою в три голови. Слов’яни, здається, розсудливо поступали, не розміщуючи храму богині, яка зображувала землю, серед житла. Три її голови означають три начала, що становлять земну кулю, тобто землю, воду і повітря: бо існування вогню вважалося поза землею. Цьому доказом служить Прометей, який викрав вогонь з неба. Немає нічого кращого за цю здогадку, як поставити храм землі просто неба, оскільки саме зображення цього храму і богині означало землю. Понад це три її голови можуть представляти собою гори, долини і ліси. У сенсі ж абстрактному, богиня ця, здається, зображувала продовження часу, сьогодення, минуле і майбутнє.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Лесавки — лісові духи, дід і бабка лісовика. Вони дуже маленькі, сіренькі, схожі на їжаків. Мешкають в торішньому листі, не сплять з кінця літа до середини осені.

Лизун — дух, який мешкає за піччю або в підпіллі будинку, домовий. Лизун — одне із табуїстичних імен будинкового духу, який, за повір’ями, лиже, зализує ночами волосся людей, шерсть худоби, вилизує залишений брудний посуд.

Листин — старий сліпий дух лісу, проводир лісавок. Його дружина і помічниця — баба Листина. Вони не страшні, хоча лякати люблять.

Триглава (Тригла). Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія