Шулікуни. Слов’янська міфологія

Шулікуни. Слов’янська міфологія

Шулікуни. Ці нечистики з’являються на Святвечір з труби і йдуть під воду на Хрещення. Бігають по вулицях з гарячим вугіллям на залізних сковородах або із залізним розжареним крюком у руках, яким можуть захопити чоловіка-п’яницю: кружать його, штовхають у багнюку, можуть навіть в проруб заманити. Іноді їздять на ступах або печах. Ростом шулікуни з кулачок, ноги кінські, з рота пашіть вогонь; носять самоткані каптани, пояси і гостроконечні шапки.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Стрибог (Стриба, Стривер, Вітровій, Вітродув, Вітрило, Батько Вітрів). Він віддалений від людини і байдужий до усього людського, тому може шкодити людям без усяких на те причин. І в той же час Стрибог — винищувач усіляких злочинів і руйнівник злочинних намірів. Стрибог (Стрибайло, Посвистач) — бог вітрів.
Триглав. Згідно з істориком Еббоном, вище божество. В історика Герборда він володарює над трьома світами — небом, землею і підземним світом, причетний до ворожіння за допомогою чорного коня.

Трибог (Триглав) — верховний бог неба і світла в укрів (західних українських племен).

Числобог (Час, Хрон, Хронос, Хорон, Дихання Сварога) — він є там, де є будь-яке Суще. Числобог — бог лічби (математики).

Шулікуни. Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія