Стратим-птиця. Слов’янська міфологія

Стратим-птиця. Слов’янська міфологія

Стратим-птиця — усім птицям мати. Живе Стратим-птиця на океані-морі. І дітей робить на океані-морі. Тримає увесь білий світ під правим крилом. Топить вона кораблі з товарами дорогоцінними. Коли Стратим стрепенеться о другій годині після півночі, заспівують усі півні та на усій землі. Тому Стратим-птиця усім птахам мати.
Мабуть, про цього ж велетенського птаха, якого іноді називали Страфілом, оповідає давній рукопис: «Єсть курей, що головою досягає до небес, а море йому до коліна; коли сонце омивається в океані, тоді океан всколєбається, і почнуть хвилі бити кура по пір’ю; він же, відчувши хвилі, кричить “коко-реку”, що означає: “Господи, Явь світу світло!”».
Втім, вчені вважають, що Стратим не надпівень, а страус: колись дуже давно перекладачі зіткнулися з цим словом в грецькому тексті і, не знаючи такого птаха, просто переписали найменування слов’янськими буквами. Ось і вийшло «Стратим». Зображували птаха-гіганта з маленькою головою на тонкій шийці, гачкуватим дзьобом, довгим вузьким тілом і одним піднятим вгору крилом.
Стратим — була світлим птахом бога вітрів, Стрибога, вона управляє усіма вітрами.

Читати оповідь «Крилатий камінь»

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ховала — істота з дванадцятьма очима, розташованими як би на невидимому обручі навколо голови.

Черевуха — міфічна потвора, що несла людям хворобу шлунка та інших нутрощів.

Чорт (Нечистий, Дідько, Біс. Диявол, Сатана, Щезник, Той, Злий) — один з найрозповсюдженіших негативних персонажів давньої української міфології та демонології християнської доби.

Стратим-птиця. Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія