Шиш і Шишига. Слов’янська міфологія

Шиш і Шишига. Слов’янська міфологія

Шиш (Шишкар) — дух статевої сили. Часто Шиші розбещують жінок і дівчат, схиляючи їх до непристойних занять і ігор.

Шишига (Лешенька) — маленька горбата істота жіночої статі в російському фольклорі, живе в очеретах, віддає перевагу дрібним річкам і водоймам. Вважалося, що вона ходить голою із скуйовдженим волоссям, накидається на перехожих, які зазівалися, і тягне їх у воду, приносить біду п’яницям. Вдень відсипається, з’являється тільки у сутінках. Можна припустити, що шишига є ріднею з шишею.

Живе в річці Кама і іноді виходить на берег, щоб розчесати довге чорне волосся. Усі, хто її бачив, незабаром потонуть або помруть з іншої причини. Нею лякали і лякають досі дітей, застерігаючи від купання у вирах загрозою, що їх утягне Шишига.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Карлики — західнослов’янські міфологічні персонажі у вигляді маленьких чоловічків, які мешкають по сусідству з людьми і вступають з ними в різні відносини, характер яких залежить від ставлення до них людей.

Китоврас— у староруських книжкових легендах кентавр. У рукописних текстах Китоврас фігурує з XIV ст., що означає або ім’я чудовиська, або власну назву, пов’язану з персонажем апокрифічної оповіді.

Кликуші — чаклуни і чаклунки напускають на людей і худобу порчу, тобто стомлюють, сушать, виснажують хворобливими припадками.

Шиш і Шишига. Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія