РУНВіра. Слов’янська міфологія

РУНВіра. Слов’янська міфологія

РУНВіра (Рідна Українська Національна Віра) — відроджена давньоукраїнська релігійна конфесія, що її реставрував на історичному матеріалі давньоукраїнської міфології і язичництва видатний український історик, шумеролог, етнолог і філософ Лев Силенко (США). РУНВіра ставить за мету утвердити священну для українців національну віру, якою вона була до насильницького скасування язичництва 988 року, і тим самим прищепити віруючим національну гідність, шану і любов до України, її природи, культури, історії, мови. За вченням Силенка, РУНВіра — це «віра в єдиного Господа на ім’я Дажбог». «Щоб українець став Людиною з великої літери, він мусить виконувати заповіді РУНВіри», — стверджує Л. Силенко. Цих заповідей сімнадцять:
1. Розумій і люби бога по-рідному.
2. Не поклоняйся чужоземним поняттям бога.
3. Самовдосконалюй розум, душу і тіло.
4. Вір у себе.
5. Люби родичів своїх.
6. Виховуй дітей своїх у дусі РУНВіри.
7. Шануй духовність предків своїх.
8. Шануй свята РУНВіри.
9. Не самозабувайся на чужині.
10. Живи для добра України.
11. Не обмовляй.
12. Будь правдивим свідком.
13. Борони свої скарби і не привласнюй чужі.
14. Не люби ворогів народу свого, не будь рабом.
15. Не лишай в біді приятеля свого.
16. Не зневірюйся.
17. Люби дітей свого й чужого народу.
РУНВіра дає нове поняття про «рай» і «пекло», котрі — «в душі людини». Щоб мати рай у своїй Душі, треба, за вченням Силенка, щодня творити своє буття «За законами правильного життя», їх сім:
1. Правильне мислення: воля, мета, відвага.
2. Правильне бажання: любов, справедливість, послідовність.
3. Правильне виконання: відповідальність, точність, дисципліна.
4. Правильне ставлення до себе: повноцінне, незалежне, узгоджене Я.
5. Правильне харчування: якісна їжа, національні страви, обрядовість.
6. Правильна любов: співпереживання і жертовність, ненависть і милосердя, душевна краса і вірність.
7. Правильна віра: природне її народження, блаженне розуміння, правильне призначення.

РУНВіра відкидає постулат Біблії про те, що «всяка влада Богом дана». «Тільки Рідна Влада Богом Дана, — стверджує РУНВіра, — вона є слугою народу, живе з народом і в ім’я народу».
РУНВіра вчить, що лише народ, який має свою національну віру, вільно утверджує свій спосіб життя, свої моральні цінності, святині обряди і традиції.
Маючи рідну віру народ не підпорядковує себе іноземним релігійним авторитетам, догмам, канонам, ритуалам. Для кожного народу його рідна національна релігія є найкращою, бо багато добрих матерів на світі, але РІДНА МАТИ — НАЙКРАЩА.
РУНВіра шанує інші релігії, їх багато, твердить РУНВіра, бо «багато неоднакових розумінь Бога. Є релігії інтернаціональні (буддизм, християнство, мусульманство), а є народи, які мають свої національні релігії (японці, китайці, індуси та ін.). Але й інтернаціональні релігії мають національне підґрунтя. Без індуської віри не було б буддизму, без єврейської (іудаїзму) — християнства.
Кожен народ має даровану Господом свободу свого розуміння Бога. Але великий і щасливий. до краю вільний і мудрий той народ, що має свою рідну національну віру. таким має стати великий український народ».
Повністю всі засади й постулати РУНВіри викладені в Українській Біблії — книзі Лева Силенка «МАГА ВІРА».

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Вихревій (Вихревик, Дідусь безрукий) — дух негоди. Син Стрибога.

Відьма (від давньорус. ведь — «знання») — один із основних персонажів демонології східних і західних слов’ян, який поєднує риси реальної жінки і демона.

Відьмак (видьмак, видьмар, видьмун, ведзьмак, ведзьмар) — персонаж східнослов’янської демонології. Як і відьма, Відьмак може бути природженим і навченим.

РУНВіра. Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія