Руєвит — суворий бог. Слов’янська міфологія

Руєвит — суворий бог. Слов’янська міфологія

Руєвит — суворий бог невідворотної військової перемоги, нещадній до ворогів. Шанували його північно-західні слов’яни, а храм розташовувався на острові Рюген. Власне, це був просто величезний пурпурний шатер, а не храм: адже Руєвит воїн, а будинок воїна — похідний шатер! Ідол цього бога зроблений був з дуба і представляв собою жахливого велетня з сімома личинами, які усі виходили з однієї шиї і з’єднувалися під одним величезним шоломом. На поясі висіло сім піхв із мечами, а восьмий, голий і двосічний, завжди готовий до бою, Руєвит тримав управій руці. Шанувальники Руєвита вірували, що якщо знайдеться силач, який зможе вирвати з дерев’яної долоні цей меч, слов’яни будуть переможені своїми ворогами. Але і по цю пору не відшукалося такого багатиря, а тому слов’янські племена завжди непереможні будуть.

Інший варіант викладу

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Вештиця — персонаж південнослов’янської демонології, який поєднує властивості реальної жінки і демона. За сербськими повір’ями, Вештицею ставала жінка, в яку вселився «диявольський дух» або яка уклала угоду з бісом, продала йому свою душу.

Вирій (Буян-острів, Ирій) — за давніми легендами, сонмище богів та померлих душ, острів у всесвіті, першоземля богів і світу.

Вихор-біс — нечиста сила, яка, побачивши, що піднімається гроза, біжить від неї чимдалі, щоб не вразила стріла Іллі-пророка.