Польовик — дух-хранитель полів. Слов’янська міфологія

Польовик — дух-хранитель полів. Слов’янська міфологія

Польовик — дух-хранитель полів, чоловік Полудниці.
Польовик (Житній Дід, Гречуха) — дух, який охороняє хлібні поля. Його улюблений час — полудень. Живе він в полі тільки навесні і літом, під час сходу, росту і дозрівання хлібів.
Ублажаючи Польовика, глухими ночами, в стороні від проїжджих доріг, приносять йому декілька яєць, а то і старого, безголосого півня.

В останньому снопі — останній притулок Польовика. Тому і особлива шана цьому снопу — його наряджають і залишають в полі до майбутньої весни.
У деяких землях наряджений сніп несуть з піснями в село або переносять в житницю, де зберігають до нової сівби, щоб, засіявши витрушені з нього зерна, дати можливість відродитися Польовику в нових сходах.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Коровиця (Коров’яча Смерть)  — погибельний дух селянського стада.

Корс — покровитель охочих до пива і меду. Нагий; товстий вінок на ньому сплетений із хмелевих батогів з листям, і перев’язь на ньому хмелева.

Кудельниця — у слов’янській міфології, жіночий дух, який мешкає в житі («Усі говорили, що в житі є кудельниця; дітей лякали: не ходіть, діти, в жито»), в лісах («говорили, що в лісах ходить кудельниця») і, можливо, у будинках. Буквальне значення слова Кудельниця — «пряха» і «льняниця» (від «кужіль» — «льон, льняна пряжа»).

Польовик — дух-хранитель полів. Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія