Олена Прекрасна — героїня казок. Слов’янська міфологія

Олена Прекрасна — героїня казок. Слов’янська міфологія

Олена Прекрасна— героїня чарівних слов’янських казок названа так, звичайно, на честь старогрецької Олени, через яку втрачали голову усі чоловіки і була до основи зруйнована Троя. Проте у наших казках їй відповідають і Анастасія Прекрасна, і Василина Премудра (Прекрасна), і Мар’я-царівна, і Мар’я Моревна, і Цар-дівиця та інші. Ці незрівнянні красуні наділені віщим розумом, чарівною силою, владою над природними стихіями, і усе це вони готові віддати своєму коханому героєві, подібно до того, як колись, після закінчення епохи матріархату, жінки покірливо підкорялися чоловікам і усю потойбічну, неземну, чарівничу силу свою замкнули тільки в межах сім’ї, будинку, побутових і любовних відношень, в межах свого бабиного царства.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Білбог — бог примирення і згоди, дружби і щирості, добра, удачі, щастя і блага, а також покровитель мистецтв і торгівлі. Йому приносяться жертви у вигляді веселощів, ігор і радісного бенкетування.

Волос (Велес, Влас, Влес, Велес, Веліяс, Веліас, Веліат, Віл, Скот, Чур, Чурила) — Бог Міжсвіття і Прикордоння, Великий Чур-Охоронець усіляких меж. Велес — Бог мудрості, багатства і худоби. Покровитель волхвів. Син Рода і Корови Земун. Давній, хтонічний бог. Пов’язаний з Нав’ю, Яв’ю і Прав’ю водночас. Бог худоби, чередників та музик. За легендами, Волос — опікун усього тваринного світу, він поріднив людину і тварину, привчив давніх українців не вбивати, а пасти тварин, запрягати їх в плуга та воза, брати від них молоко, вирощувати їх на м’ясо та шкуру.

Всевишній — щось розумом неосяжне, незмінне, вічне і єдине у своєму роді, яке об’єднує в собі усе відносне, мінливе, тлінне і численне, всі існуючі світи і всесвіти, усі енергії, явища і тимчасові цикли, тобто — є Абсолютом.

Олена Прекрасна — героїня казок. Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія