Обдериха — банний дух. Слов’янська міфологія

Обдериха — банний дух. Слов’янська міфологія

Обдериха — банний дух, який відрізняється незвичайною жорстокістю. За щонайменше порушення банного ритуалу карає. Великим гріхом вважається миття в лазні самостійно, особливо в четверту пару, яка уготована Обдерисі. На четверту зміну спеціально для Обдерихи залишають в діжечці трохи гарячої води, а на полиці шматочок мила. З людини, яка увійшла до її пори, обдериха здирає шкіру, вішає на піч-кам’янку, а тіло забиває під підлогу, в щілину. Всяке нічне відвідування лазні, особливо з похвальбою, що бісів боятися не варто, карається Обдерихою. Карає вона і тих, хто не залишить їй мила або води. У наступне відвідування лазні вона плесне на того, хто провинився, окропом або задушить його чадом. Якщо хтось вийде з лазні з подряпаною або роздертою спиною, значить, Обдериха дерла. Бачили Обдериху під полком в лазні, опівночі вона може здатися кішкою з широкими очима, що горять.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Упир — у слов’янській міфології — живий або мертвий чаклун, який вбиває людей і смокче з них кров. Також цим словом можуть називати злу і ворожу людину.

Фараонки — в російському фольклорі назва напівриб-напівдів. Назва Фараонки пов’язана з вторинним осмисленням традиційного образу русалки під впливом легендарного циклу, що склався навколо біблійних міфів.

Фініст — ясний сокіл — персонаж казки, дивовижний чоловік у вигляді сокола, який таємно відвідував кохану.

Обдериха — банний дух. Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія