Насолод — дух приємного сну. Слов’янська міфологія

Насолод — дух приємного сну. Слов’янська міфологія

Насолод  (Ослад, Квасура) — дух приємного сну і сновидінь, а рівно дух веселощів і усілякого блаженства, бенкетів, гулянь і насолод, вірний супутник Лади.
Він закликається на бенкети в якості почесного гостя, і перший ковток зі всякого кубку жертвується йому, так само, як і перший поцілунок, зірваний з вуст своєї красуні.

Насолод (Ослад) — слов’янське божество розкоші і бенкету, які відправляються ночами, покровитель і завсідник винних льохів. Представлявся молодою людиною, але частенько в жіночому одязі. Від безсоння і надмірного питва обличчя в цього бога почервоніло, увесь він обрезклий.
Хто старанно жертвував Насолоду, той сам ставав схожим на п’яного телепня. Та і сьогодні дружба з цим божеством до добра не веде.

Насолод — бог веселощів і всілякого блаженства, бенкетів, гулянь і насолод, вірний супутник Лади, богині любові.
Зображувався він позолоченою статуєю у вигляді прекрасного юнака з радістю на чолі, рум’янцем на щоках, у вінку. Одягнений Насолод був дуже недбало, бо завжди був готовий до задоволення своїх чуттєвих примх. При всяких бенкетах це божество закликалося як найпочесніший гість, і перший ковток зі всякого кубку жертвувався йому, так само, як і перший поцілунок, зірваний гулякою з вуст своєї красуні. З часом стали шанувати його і як бога приємного сну і сновидінь.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Клітник (Клетник) — істота, яка живе в кліті-коморі, помічник Домовика. Ночами влаштовує огляд речам, перекладає їх з місця на місце, шумить.

Коркуша — потвора, яка заражала людей коростою, віспою, обкидала чиряками і струпами тощо.

Кострома — міфічний образ весни у давніх росіян. Свято утворилося на ґрунті давньоукраїнського свята Тополі.

Насолод — дух приємного сну. Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія