Наліт (Мрія). Слов’янська міфологія

Наліт (Мрія). Слов’янська міфологія

Наліт (Мрія) — літає ночами до людей, які сумують за покійникам, щоб винищити їх. Мрія, або Наліт, може бути видима тільки для тих, кого вона відвідує, інші помічають лише сяйво.
Зробити Наліт видимим здатні лише чаклуни. Для цього чаклун береться рукою за п’яту і тримає її «із словом», із заговором. Наліт тоді зупиниться, закрутиться, доки не розсиплеться і не з’явиться знову людиною. Відпустить чаклун п’яту — наліт знову виявиться невидимкою або розсиплеться.
Щоб Наліт не лякав сплячого, його обкладали хрестиками з липи, ставили такі хрестики на вікнах, дверях, в заслоні, в трубі. Деяким чаклунам вдається домовитися з покійником, щоб він перестав турбувати живих. Наприклад, при появі Нальоту чаклуни його перестрівають: «Куди ти йдеш? Мертві до живих не ходять. Амінь! Моє місце святе!». Інші рятуються тим, що кладуть на ніч під голову виписану молитву ангелові-хранителеві, палять у будинку ладаном, коренем чарівничої плакун-трави.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ирій-сад (Вирій) — давня назва раю у східних слов’ян. Світле небесне царство знаходиться по той бік хмар, а може бути, це тепла країна, що лежить далеко на сході, біля самого моря, — там вічне літо, і це — сонячна країна.

Караконджо — у південнослов’янській міфології це водяні демони, які виходять в розпал зими з води на сушу після опівночі.

Карачун (Корочун, Керечун) — в народній традиції термін, закріплений головним чином за різдвяним циклом обрядів і вірувань.

Наліт (Мрія). Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія