Моховик — дух боліт. Слов’янська міфологія

Моховик — дух боліт. Слов’янська міфологія

Моховик — дух моховитих боліт, являється людям в образі свині або барана. Живиться рослинами, але іноді з’їдає дітей. Це найменший із лісових духів порівняно з Боровиком і Лісовиком. Підкоряється лісовому цареві, робить те саме, що й усі лісовики: заводить в глиб своїх володінь, щоб там згубити людину. Засоби порятунку від Моховиків ті самі, що і від лісовиків.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Дабог — в південнослов’янській міфології міфологізований образ земного царя («цар на землі» в сербській казці), який протиставляється Богові на небі.

Денниця — в слов’янській міфології образ полуденної зорі (чи зірки), мати, донька або сестра Сонця, кохана Місяця, до якого її ревнує Сонце (мотив «небесного весілля»).

Додола — в південнослов’янській міфології жіночий персонаж, який згадується в обрядах викликання дощу. Відомий у сербохорватській (Додола, Дудулейка, Додолиця, Додилаш), болгарській (Додола, Дудула, Дудулиця, Дудоле, переважно в західних областях Болгарії), а також в румунській та інших традиціях (польськ. міфологічне ім’я Дзидзиля).

Моховик — дух боліт. Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія