Матохи — духи занепокоєння. Слов’янська міфологія

  Матохи — духи занепокоєння. Слов’янська міфологія

  Матохи — духи занепокоєння, які роблять всякого роду безлади в домашньому житті, сімейних справах, всілякі дрібні неприємності. Якщо вони незримі, устежити за ними дуже важко. Великих бід Матохи заподіяти не можуть, але покомизитися дуже люблять: наприклад, штовхнути хазяйку під руку, коли знімає з плити гаряче, або відволікти, коли стереже закипаюче молоко, щоб втекло по всій кухні, або під’юдити хлоп’ят стягнути з дека тільки що спечений пиріжок і обпалити пальці…
  А дівиць, які втягують в голку довгу нитку, матохи просто так у спокої не залишать, доки всю нитку не заплутають, не порвуть: ледарок вони не люблять, адже сказано: «Довга нитка — ледача діва».
  Досі, кажучи слова «сум’яття», «перешкоди» і «промахи», ми мимоволі згадуємо цих духів — дрібних домашніх капосників.

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Василіск — цар-змій, чудовисько з головою півня, очима жаби, крилами кажана і тілом дракона. Від його погляду кам’яніє усе живе, а від дихання в’януть трави і никнуть дерева.

  Велетень — персонаж слов’янської міфології. Велетень відрізнявся величезним зростом (міг взяти на долоню орача з упряжкою) і силою (кидав камені величиною з млинове жорно) і т. п.

  Веретено — знаряддя прядіння, що наділяється магічними властивостями.

  Матохи — духи занепокоєння. Слов’янська міфологія

  Повернутися на сторінку слов’янська міфологія

  Комментарии закрыты.