МІФ «КОЛЯДА І МАРА». Слов’янська міфологія

  МІФ «КОЛЯДА І МАРА». Слов’янська міфологія

  І сказав Сокіл Чорнобогові: «Що ж, іди в свою пітьму і володарюй там».
  Ступив Чорнобог у безконечний морок, і одразу тіло його вкрилося чорною смердючою шерстю.
  І не злюбив Чорнобог пітьму, зародилася в нього заздрість до Білобога.
  Тоді пустив Чорнобог дві чорні сльози, і вродилися з них Змій-Дракон із трьома головами та вогнедихаючими пащами і потворна жінка — Мара з гнилими очима та кублом зміюк на голові.
  Мара стала дружиною Чорнобога, а Змій-Дракон — Чорнобоговим військом.
  І сказав Чорнобог Змієві: «Ти полети у Вирій і вбий Білобога, а Дуба спали разом з Соколом на ньому. Хочу я бути володарем Вирію».
  Став розправляти свої велетенські панцирні крила Змій-Дракон та виригувати вогонь із своїх залізних пащек — аж заклекотіла пітьма.
  Той клекіт почув Білобог у Вирії й пустив дві світлі чисті сльози. І вродилися з них красень-велетень Перун з огненними стрілами в руках та вродлива молода жінка Коляда.
  Дав їм Білобог вкусити молодильні яблука, стали вони невмирущими богами.

  І сказав Білобог Перунові: «Ти будеш моїм військом і охоронятимеш Вирій вогненними стрілами своїми».
  І сказав Білобог Коляді: «Ти будеш моєю жоною і народжуватимеш золоте коло — Божича-Сонце, аби збороти пітьму і все злеє, що в ній».
  Тоді саме прилетів Змій-Дракон у Вирій, кинувся на , Білобога, та Перун метнув стрілу-блискавку, що спалила крила Драконові, й він загримів у чорну безодню.
  Там володар пітьми окропив чорними сльозами спалені Драконові крила, й відросли вони, та вже побоявся Змій сунутись у Вирій. І збагнув Чорнобог, що не бути йому володарем Вирію, і ще дужче він зненавидів Білобога та його Світ.

  МІФ «КОЛЯДА І МАРА». Слов’янська міфологія

  Повернутися на сторінку слов’янська міфологія

  Комментарии закрыты.