Люб — дух-охоронець шлюбного ложа. Слов’янська міфологія

Люб — дух-охоронець шлюбного ложа. Слов’янська міфологія

Люб — дух-охоронець шлюбного ложа. Видавався большевухим, волохатим, золотоволосим котом із стеблом стрілолисту в зубах. Люба слід було всіляко ублажати, щоб він відганяв від спальні Нелюба — такого ж кота, тільки чорного і злісного, з гілкою блекоти в роті.
Можна припустити, що обряд, коли на ранок після весілля родичі і свояки показували простирадло молодят, був присвячений саме Любу.
Подекуди досі перед весіллям печуть любок — овальні перепічки, оладки з пишного тіста. У центрі такої перепічки, що втілює дівоче лоно, запікається, але вже з житнього тіста, подібність товстого, м’ясистого гриба — красноголовця (підосичника), але голівкою вниз. Такий любок ставиться в затишне місце біля ліжка молодят, щоб ним міг насичуватися Люб.
Взагалі, обряди, пов’язані з Любом, занадто таємні і сокровенні, щоб їх описувати в подробицях.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Руєвит — суворий бог невідворотної військової перемоги, нещадній до ворогів. Шанували його північно-західні слов’яни, а храм розташовувався на острові Рюген.

Сарайник — домашній бог давніх українців, який оберігав господарчі будівлі від хвороб, злодіїв та дикого звіра.

Сварог — втілення Рода Вишнього (син Живі і Жива), чотирьохликий Вселенський Бог, Державний Хранитель трьох Великих Вселенських Світів Сварги — Праві, Наві і Яві. Сварог — бог неба, заліза, ковальства і шлюбу. Один з найголовніших богів давньоукраїнського язичницького пантеону.

Люб — дух-охоронець шлюбного ложа. Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія