Курдуші — злі духи. Слов’янська міфологія

Курдуші — злі духи. Слов’янська міфологія

Курдуші — злі духи, які допомагають чаклунам і чародіям в їх роботі. Після благополучного закінчення обрядів посвячення в чаклуни, до людини, яка продала душу Сатані, на все життя приставляються для послуг дрібні жваві чортенята — курдуші, невидимі ні для кого більше.
На курдушах відьми і чаклуни з надприродною швидкістю літають на свої шабаші на Лису гору.
Вони відносять у потрібне місце речі, зняті із заразного хворого, щоб іншого наміченого зіпсувати віднесенням. І заклятий порошок кидають за вітром на приреченого. І щіпку сліду із сліду, і волосся з голови жертви принесе чаклунові — усі примхи його виконують маленькі нечистики! Але помиляється той, хто вважає це великим благом: курдуші безперервно вимагають від відьом і чаклунів нових і нових справ, виконуючи всяку роботу з неймовірною швидкістю. І горе тому хазяїну, який не зможе їх зайняти.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Насолод  (Ослад, Квасура) — дух приємного сну і сновидінь, а рівно дух веселощів і усілякого блаженства, бенкетів, гулянь і насолод, вірний супутник Лади.

Нечиста Сила (Нечисть) — у східних слов’ян загальна назва для усіх нижчих демонологічних істот і духів, синонімічне таким назвам, як злі духи, біси, дияволи і так далі.

Обдериха — банний дух, який відрізняється незвичайною жорстокістю. За щонайменше порушення банного ритуалу карає.

Курдуші — злі духи. Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія