Клітник. Слов’янська міфологія

Клітник. Слов’янська міфологія

Клітник (Клетник) — істота, яка живе в кліті-коморі, помічник Домовика. Ночами влаштовує огляд речам, перекладає їх з місця на місце, шумить. Якщо розсердиться на хазяїна, мішки з борошном порве, зерно розкидає, взимку в морозну ніч двері відчинятиме, влітку в дощ дах продірявить. Може дурити і пустувати без всяких причин, заподіюючи постійне занепокоєння хазяям, завдаючи збитків. Зростом Клітник, як і усі подібні до нього домашні духи, дуже маленький, з довгим волоссям і бородою, одяг у борошні. Вдень Клітник відсипається, а вночі виходить пустувати.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Зустрічник (рос. Встречник) — злий дух, який у вигляді вихору мчить по проїжджих дорогах за душею вмираючого злочинця або вбивці.

Ічетік (Ичетик) — злий дух з роду водяних і їх помічник. Не має сили свого могутнього родича, та і сам дрібніший, хоча такий же зелений, увесь обліплений п’явками і водоростями, випливає у супроводі жаб і водяних гадів.

Кікімора  — дух нічних кошмарів і домашньої плісняви. Свою назву дістала від «шишимора», де «шиш» — нечистий дух, а «мора» — уособлення сил Богині Морани.

Клітник. Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія