Гриф-птах. Слов’янська міфологія

Гриф-птах. Слов’янська міфологія

Гриф-птах — казкарями уявляється напівптахом (голова і крила орлині), напівзвіром (тулуб і ноги лева). Пір’я у цього птаха-звіра загострені, як стріли; кігті і дзьоб у нього — залізні. Величиною він — з гору.
Казкові добрі молодці, вирушаючи у тридесяте царство, в тридесяту державу за нареченими, підходять до синього моря — немає переправи через неозору водну пустелю… Веліли вони рибалкам зашити себе в кінську шкуру і покласти на березі. Прилітає вночі гриф, хапає шкуру і переносить в ній добра молодця за море. Розрізає тоді він булатним мечем свою оболонку і виходить на білий світ, лякаючи несподіванкою жахливого перевізника, який тільки що збирався було поснідати принесеною здобиччю. Цей птах літає так швидко, як вітер, а може і швидше, говорить народ.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Упир — у слов’янській міфології — живий або мертвий чаклун, який вбиває людей і смокче з них кров. Також цим словом можуть називати злу і ворожу людину.

Фараонки — в російському фольклорі назва напівриб-напівдів. Назва Фараонки пов’язана з вторинним осмисленням традиційного образу русалки під впливом легендарного циклу, що склався навколо біблійних міфів.

Фініст — ясний сокіл — персонаж казки, дивовижний чоловік у вигляді сокола, який таємно відвідував кохану.

Гриф-птах. Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія