Числобог — дихання Сварога. Слов’янська міфологія

Числобог — дихання Сварога. Слов’янська міфологія

Числобог (Час, Хрон, Хронос, Хорон, Дихання Сварога) — він є там, де є будь-яке Суще.
Староруське Хрон — це час, що ховає, зберігаючи минуле. Звідси хронологія, хроніка, схрон, похорони і так далі.

Перший лик Числобога, подібний до Сонця, втілює течію дня в нашій реальності; друге, подібне до місяця, втілює течію ночі реальності.
Іноді Числобог зображається жахливим зубастим створінням, яке з’їдає минуле, звідси виникло і вираження «всепожираючий час».
Мудрі люди про час говорять так: «Якщо постійно квапливо і необдумано поспішати зробити якомога більше справ за малий проміжок часу, то можна прискорити хід власного життя, і навпаки — творячи справи неквапом і ґрунтовно, можна подовжити термін свого життя».
У народних переказах і ведичних писаннях він стоїть відособлено від усіх інших богів і ні кому з них не підкоряється, що вказує на його особливий статус і велич.
Числобог є хранителем Вселенських Терезів, на яких відміряється час і міра кожного Сущого, і Чаші Часу, випивши з якої можна повернути минуле або ж потрапити в майбутнє.
Символи Числобога — терези, рахівниці, вимірювальні прилади, числа і арифметичні знаки.
Сакральний птах — віщунка зозуля, яка в певні дні і години віщає людям про відпущені терміни і їх гріхи.
Планета, пов’язана з Числобогом, — Сатурн, поблизу якого знаходиться «тимчасова діра», місце переходу в інші світи і реальності.

Інший варіант викладу

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Обдериха — банний дух, який відрізняється незвичайною жорстокістю. За щонайменше порушення банного ритуалу карає.

Овинник — дух-хранитель хліба, господарських прибудов і овина. Він спостерігає за тим, щоб не було пожежі, стежить за укладанням снопів, за тим, щоб кожен робочий інструмент був в порядку і на своєму місці.

Пекун (Щезби) — маленький кровожерний божок, який хутко зростає, більшає до потворних розмірів, намагаючись пожерти якомога більше людей, коли вони сваряться.

Полісун (Лісун) — «вовчий бог», божество, що, згідно з повір’ям, опікувало вовків, сприяло рівномірному розподілу хижаків на землі.

Числобог — дихання Сварога. Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія