Числобог — дихання Сварога. Слов’янська міфологія

  Числобог — дихання Сварога. Слов’янська міфологія

  Числобог (Час, Хрон, Хронос, Хорон, Дихання Сварога) — він є там, де є будь-яке Суще.
  Староруське Хрон — це час, що ховає, зберігаючи минуле. Звідси хронологія, хроніка, схрон, похорони і так далі.

  Перший лик Числобога, подібний до Сонця, втілює течію дня в нашій реальності; друге, подібне до місяця, втілює течію ночі реальності.
  Іноді Числобог зображається жахливим зубастим створінням, яке з’їдає минуле, звідси виникло і вираження «всепожираючий час».
  Мудрі люди про час говорять так: «Якщо постійно квапливо і необдумано поспішати зробити якомога більше справ за малий проміжок часу, то можна прискорити хід власного життя, і навпаки — творячи справи неквапом і ґрунтовно, можна подовжити термін свого життя».
  У народних переказах і ведичних писаннях він стоїть відособлено від усіх інших богів і ні кому з них не підкоряється, що вказує на його особливий статус і велич.
  Числобог є хранителем Вселенських Терезів, на яких відміряється час і міра кожного Сущого, і Чаші Часу, випивши з якої можна повернути минуле або ж потрапити в майбутнє.
  Символи Числобога — терези, рахівниці, вимірювальні прилади, числа і арифметичні знаки.
  Сакральний птах — віщунка зозуля, яка в певні дні і години віщає людям про відпущені терміни і їх гріхи.
  Планета, пов’язана з Числобогом, — Сатурн, поблизу якого знаходиться «тимчасова діра», місце переходу в інші світи і реальності.

  Інший варіант викладу

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Обдериха — банний дух, який відрізняється незвичайною жорстокістю. За щонайменше порушення банного ритуалу карає.

  Овинник — дух-хранитель хліба, господарських прибудов і овина. Він спостерігає за тим, щоб не було пожежі, стежить за укладанням снопів, за тим, щоб кожен робочий інструмент був в порядку і на своєму місці.

  Пекун (Щезби) — маленький кровожерний божок, який хутко зростає, більшає до потворних розмірів, намагаючись пожерти якомога більше людей, коли вони сваряться.

  Полісун (Лісун) — «вовчий бог», божество, що, згідно з повір’ям, опікувало вовків, сприяло рівномірному розподілу хижаків на землі.

  Числобог — дихання Сварога. Слов’янська міфологія

  Повернутися на сторінку слов’янська міфологія

  Комментарии закрыты.