Числобог — бог лічби. Слов’янська міфологія

Числобог — бог лічби. Слов’янська міфологія

Числобог — бог лічби (математики). Зображувався сивоголовим мудрецем з півмісяцем на грудях, що вказувало на його зв’язок з астрономією. Саме постать Числобога в українській міфології, на думку вчених, спричинилася до відомого вислову Іоанна Єфеського 534 р.: «Анти грамотніші й мудріші від ромеїв» (За П. Трощиним)

Інший варіант викладу

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Нав’ї  — духи людей, які відійшли в Навь; живатми, чий еволюційний шлях був перерваний насильницьким шляхом; мерці (вовкулаки, упирі і. т. д.), які «ожили», коли позбавлена власного фізичного тіла живатма підселяється в тіло померлого.

Намной — шкідливий дух, подібно нав’ям, навалюється на сплячу людину і терзає її так, що вранці виявляються на тілі синяки і синці.

Насолод  (Ослад, Квасура) — дух приємного сну і сновидінь, а рівно дух веселощів і усілякого блаженства, бенкетів, гулянь і насолод, вірний супутник Лади.

Нечиста Сила (Нечисть) — у східних слов’ян загальна назва для усіх нижчих демонологічних істот і духів, синонімічне таким назвам, як злі духи, біси, дияволи і так далі.

Числобог — бог лічби. Слов’янська міфологія

Повернутися на сторінку слов’янська міфологія