Скандинавський бог Велунд — бог-коваль. Германо-скандинавська міфологія

Скандинавський бог Велунд — бог-коваль. Германо-скандинавська міфологія

Велунд (Волунд) (у скандинавській міфології) — дивовижний бог-коваль, син мореплавця і морської німфи, володар альвів, коханий однієї із валькірій. Велунд прославився як майстер кольчуг і мечів. Він був талановитим майстром і викував ісландський лабіринт — Будинок Велунда. Міф про Велунда — це драматична історія помсти.

Шведський король Нідуд, захопивши коваля в полон, перерізав жили на його ногах і разом з кузнею переніс на віддалений острів. Бог-коваль помстився королеві, вбивши двох синів Нідуда, які приїхали поглянути на майстерні вироби полоненого майстра, і прислав правителеві їх голови, прикрашені коштовностями і оправлені в срібло. За деякими версіями, він ще зґвалтував дочку Нідуда. Згодом Велунд дивовижним чином відлетів до Вальхалли, виготовивши, подібно до грецького майстра Дедалу, крила. У германській міфології його ім’я Віланд.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Бальдр — юний бог з асів, улюблений син Одіна і Фрігг, богині землі і повітря. Прекрасного Бальдра називали мудрим і сміливим, а його любляча і ніжна душа випромінювала світло.

Брагі — бог-скальд, бог поезії і красномовства, син Одіна і велетки Гуннхольд, чоловік Ідунн, хранительки молодильних яблук.

Вани — група богів родючості. Жили вони у Ванахеймі, далеко від Асгарда, обителі богів-асів. Вани мали дар передбачення, пророцтва, а також володіли мистецтвом чаклунства. Їм приписувалися кровозмісні зв’язки між братами і сестрами. До ванів відносили Ньєрда та його потомство — Фрейра і Фрейю.

Скандинавський бог Велунд — бог-коваль. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія