Міфічні та демонічні істоти, велетні, тролі та етуни германо-скандинавської міфології. Германо-скандинавська міфологія

Міфічні та демонічні істоти, велетні, тролі та етуни германо-скандинавської міфології. Германо-скандинавська міфологія

1. Альви

Альви — нестаріюча прекрасна раса, що має магію і живе, як і люди, або на Землі, або у світі альвів (ельфів). У пізніших міфах альви представлені в якості духів землі, родючості і нижчих природних духів. Світлим альвам (ельфам) було віддано царство Альвхейм, темним альвам (гномам) — царство Свартальфахейм, а карликам-цвергам земля Нідавеллір.

2. Ангрбода

Ангрбода — інеїста велетка, подруга Локі, від якого у неї було троє дітей-чудовиськ: велетенський вовк Фенрір, світовий змій Ермунганд і хазяйка царства мертвих Хель.

3. Андварі

Андварі — цверг, володар рокового золота і магічного кільця сили. Андварі дізнався про секрет зберігання золота Рейнських дів і зумів викрасти золотий скарб. Як князь цвергів, він змусив  підданих виготовити золоті скарби, а сам викував із золота чарівне кільце сили.

4. Брісінги

Брісінги — таємничі власники дивовижного золотого намиста Брісінгамен, яке пристрасно бажала мати-богиня Фрейя. Щоб дістати його, вона заплатила своєю любов’ю усім чотирьом карликам — Альфрігу, Дваліну, Берлінгу і Греру, які виготовили прикрасу.

5. Валькірії

Валькірії — войовничі діви, які беруть участь в розподілі перемог і смертей у битвах, помічниці Одіна. Спочатку валькірії були зловісними духами битв, ангелами смерті, які отримували задоволення від споглядання кривавих ран. У пізніших скандинавських міфах образи валькірій романтизувалися, і вони перетворилися на дів-щитоносиць Одіна, дів із золотим волоссям.

6. Гейррод

Гейррод — інеїстий велетень, один з найгрізніших супротивників Тора, бога грому. Відомий міф про помсту Гейррода богам-асам за смерть Хрунгніра, могутнього інеїстого велетня, вбитого Тором на поєдинку.

7. Герда

Герда — красуня-велетка, донька велетня Хюміра. Герда, хазяйка струмків, гірських річок і водоспадів Етунхейма, довго не погоджувалася стати дружиною бога родючості Фрейра. Боги пообіцяли накласти на неї закляття потворності і вічного вигнання, тільки тоді неприступна Герда дала свою згоду.

8. Грід

Грід — добра інеїста велетка, яка допомогла богові грому Тору здолати інеїстого велетня Гейррода. Коли бог вогню Локі заманив Тора у пастку без його пояса сили і чарівного молота, Грід позичила Тору власний пояс, залізні рукавиці і дивовижну палицю.

9. Ейнхерії

Ейнхерії — в скандинавській міфології «відважно загиблі» воїни, постійно після своєї героїчної смерті живуть в небесній Вальхаллі і складають дружину бога Одіна.

10. Ермунганд

Ермунганд — світовий змій, символ пітьми і руйнування, чудовисько, породжене велеткою Ангрбодою від бога Локі.

11. Тьяцці

Тьяцці — велетень, маг, батько богині полювання Скаді. Тьяцці постійно докучав Одіну, Хеніру і Локі, які мандрували по Мідгарду.

12. Ундіни

Ундіни — жіночі духи води, що живуть у струмках, річках і озерах. Істоти, що відповідали в народних повір’ях ундінам, були жіночого роду, відрізнялися красивою зовнішністю, мали розкішне волосся, яке вони розчісували, на березі або гойдаючись на хвилях.

13. Фафнір

Фафнір — жахливий дракон, що стереже фатальний скарб Андварі, син чаклуна Хрейдмара. Жадібний Фафнір, вбивши власного батька, оволодів проклятим золотим скарбом карлика Андварі і перетворився на страшне чудовисько, щоб охороняти його.

14. Фенрір

Фенрір — велетенський вовк. Він був одним із трьох чудовиськ, яких породила на світло в лісі Ярнвід велетка Ангрбода від Локі.

15. Хель

Хель — володарка підземного царства мертвих Ніфльхель, одне із трьох чудовиськ, породжених велеткою Ангрбодою від бога Локі. У підземному царстві вона повновладна хазяйка, і навіть Одін не зміг змусити Хель повернути її улюбленого сина Бальдра. Саме володіння лютої Хель були запозичені християнськими богословами в середньовіччі для позначення і зображення пекла.

16. Хюмір

Хюмір — велетень, володар дивовижного котла неймовірних розмірів, в якому варилося пиво для усіх богів.

17. Цверги

Цверги — істоти, подібні до карликів, природні духи у давньоісландській, германській і скандинавській міфологіях. Їх називали темними альвами, в протилежність світлим альвам.

Міфічні та демонічні істоти, велетні, тролі та етуни германо-скандинавської міфології. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія