Скандинавський велетень Тьяцці — велетень і маг. Германо-скандинавська міфологія

Скандинавський велетень Тьяцці — велетень і маг. Германо-скандинавська міфологія

Тьяцці (Тьязі) (у скандинавській міфології) — велетень, маг, батько богині полювання Скаді. Тьяцці постійно докучав Одіну, Хеніру і Локі, які мандрували по Мідгарду. Одного разу у вигляді орла, Тьяцці викрав казанок з їх обідом. Оскаженілий Локі ударив Тьяцці чарівною палицею і несподівано намертво приклеївся до нього. Велетень-орел поніс Локі у свої володіння, і в якості свого викупу той віддав Тьяцці богиню Ідунн і її дивовижні молодильні яблука, без яких боги швидко старіли.
Проте верховний бог Одін знайшов вихід з положення. За його порадою боги змусили Локі у вигляді сокола полетіти у володіння Тьяцці і повернути Ідунн разом з яблуками. Але велетень знову обернувся орлом і трохи не наздогнав богів, які поверталися. Але, перелітаючи через високі стіни Асгарда, він обпалив крила в полум’ї розкладених богами вогнищ. Рухнувши на землю, Тьяцці перетворився на жменю попелу.
Незабаром в Асгард явилася мстива Скаді, донька Тьяцці. Вона зажадала компенсацію. Коли усі її вимоги були виконані, Одін закинув на небо очі Тьяцці. «Очі Тьяцці дивитимуться на нас, доки існує світ», — сказав він, дивлячись на дві нові зірки.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Нібелунги — усі власники золотого кладу (скарбів і магічного кільця сили) карлика-цверга Андварі, який раніше вкрав прокляте золото у Рейнських дів.

Сігурд — великий герой, син Сігмунда і Сіглінд, вихованець чаклуна-коваля Регіна, брата дракона Фафніра, який стереже проклятий золотий клад карлика Андварі.

Старкад — герой скандинавської міфології, безжальний і жорстокий воїн-вікінг, з ім’ям якого пов’язана величезна кількість подвигів. Був потворним велетнем з іклами, що виступають з рота, і з шістьма руками.

Скандинавський велетень Тьяцці — велетень і маг. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія