Скандинавський герой Старкад — воїн-вікінг. Германо-скандинавська міфологія

Скандинавський герой Старкад — воїн-вікінг. Германо-скандинавська міфологія

Старкад (у скандинавській міфології) — герой, берсерк, безжальний і жорстокий воїн-вікінг, з ім’ям якого пов’язана величезна кількість подвигів. Герой був підданим данського короля Фрото. Він був потворною людиною величезного росту, з іклами, що виступають з рота, і з шістьма руками. Одного разу між Старкадом і Тором сталася сутичка, в якій велетень позбувся чотирьох рук і став дворуким.
Своїм учителем і покровителем Старкад вважав Одіна. В одну з темних ночей вони разом відправилися на острів. Там на лісовій поляні герой побачив дванадцять престолів. На одинадцяти з них сиділи люди, а дванадцятий зайняв Одін. Учитель нагородив Старкада за вірність трьома життями, дарував йому володіння поетичним складом і багатство, обіцяв повагу знаті. У вдячність за це вікінг Старкад мав намір провести символічне жертвопринесення.
Берсерк надів норвезькому королю Вікару на шию петлю, а до тіла його притулив стебло очерету. Але миттєво петля стягнула шию, а очерет став гострим списом і пронизав тіло жертви. Тор передбачив Старкаду злочин у кожному із трьох життів і ненависть простолюддя і передрік, що не знайдеться для героя задоволення в жодному із життів.
Для того, щоб потрапити у Вальхаллу до Одіну, Старкад повинен був загинути від меча. Будучи вже глибоким стариком, що ослабів і майже сліпим, він вирішив знайти смерть від меча. Узявши мішечок із золотом, він шукав того, хто спокуситься на гроші і уб’є його. Свою смерть герой прийняв від руки Хатера і потрапив в пекло.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Беовульф — герой північного і англосакського епосу, що здолав двох жахливих чудовиськ, — Гренделя в королівстві данів і дракона королівства гаутів.

Брунхільд — героїня скандинаво-германської міфології, сама войовнича і найпрекрасніша валькірія, яка кинула виклик самому Одіну.

Крімхільда — героїня германського епосу «Гімн про Нібелунгів», дружина Зігфріда, після смерті героя стала дружиною короля гуна Аттіли. Відома досконалою красою, яка спонукала на подвиги і прирікала на смерть доблесних воїнів.

Скандинавський герой Старкад — воїн-вікінг. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія