Скандинавська богиня Скаді — богиня полювання. Германо-скандинавська міфологія

Скандинавська богиня Скаді — богиня полювання. Германо-скандинавська міфологія

Скаді (Скаде) («руйнування») (у скандинавській міфології) — богиня полювання, лижниця, дружина бога Ньєрда і донька велетня Тьяцці. Боги вбили її батька, який викрав молодильні яблука Ідунн, і Скаді, надівши шолом і кольчугу, явилася в їх фортецю мстити за нього. Відмовившись від золота, вона зажадала, щоб боги розсмішили її і дали чоловіка. Погодилися на тому, що вона вибере чоловіка по ногах.
Помилково вважаючи, що найкрасивіші ноги неодмінно повинні належати синові Одіна, Бальдру, Скади зробила вибір, але виявилось, що це були ноги Ньєрда, морського бога з ванів. Розсмішив «несміяну» Локі, який прив’язав бороду козла до своїх статевих органів. Молоде подружжя незабаром вирішило жити нарізно, оскільки Скаді любила не море і лебедів, а гори і вовків. Проте велетка час від часу відвідувала Ньєрда, і коли боги нарешті уклали вередливого Локі в печеру, саме вона помістила над його головою змію, що виділяє отруту.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Фрігг — богиня шлюбу, любові, сімейного вогнища, дружина Одіна. Фрігг мала знання долі і ніколи не передбачала її.

Хеймдалль — син Одіна і дев’яти матерів, вартовий богів, який мешкав на краю світу. Його обов’язком була охорона веселкового моста Біврест, що сполучав Асгард з Мідгардом (небо із землею), від велетнів-етунів.

Хермод — син Одіна і брат Бальдра, який виконував обов’язки вісника і посланця богів. У грецькій міфології йому в деякій мірі відповідає вісник богів Гермес.

Скандинавська богиня Скаді — богиня полювання. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія