Скандинавська богиня Сігунн — дружина бога вогню Локі. Германо-скандинавська міфологія

Скандинавська богиня Сігунн — дружина бога вогню Локі. Германо-скандинавська міфологія

Сігунн (Сігюн, Сігрюн) (у скандинавській міфології) — вірна дружина бога вогню Локі і мати його синів, Нарі і Нарві. Коли на бенкеті богів у морського велетня Егіра Локі образив усіх присутніх, ті вирішили покарати його: Локі заточили в печеру і зв’язали кишками його власного сина Нарі. Потім велетка Скаді, дружина Ньєрда, прикріпила над головою підступного бога змію, що виділяла пекучу отруту.
Так він повинен був чекати Рагнарек, дня загибелі богів. Незважаючи на усі злочини чоловіка, Сігунн залишилася вірна йому і полегшувала страждання Локі, збираючи отруту в чашу. Проте коли чаша наповнювалася і вона відлучалася, щоб випорожнити її, отрута крапала на обличчя Локі, примушуючи його здригатися. Вікінги бачили у цьому причину землетрусів. Міф про Сігунн і Локі відбито у текстах «Суперечка Локі», манускрипту «Старша Едда». Згідно з «Молодшою Еддою», під час останньої битви богів Рагнарек Локі виступить на стороні темних хтонічних сил і брав участь у руйнуванні світу.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Одін — верховний бог скандинавської міфології, син Бору і Бестли, онук Бурі. Його культ був особливо популярний у вікінгів. Пірати Півночі вклонялися бoгy, який любив битви, і вірували, що у Вальхаллі цей одноокий бог збирає рать ейнхерієв — «відважно загиблих» воїнів.

Ран — божество моря, сестра і дружина Егіра. Хазяйка чарівної сітки, яку накидала на кораблі, щоб потягнути їх на дно.

Сів — богиня, дружина тора. Сів славилася своїм дивовижним золотим волоссям (символом родючості). Страждання красуні Сів, що позбулася по злій примсі Локі свого густого волосся, ототожнювалися скандинавами із зимою, коли на полях замість золотої ниви залишається стерня.

Скандинавська богиня Сігунн — дружина бога вогню Локі. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія