Скандинавська богиня Ран — люта морська богиня. Германо-скандинавська міфологія

Скандинавська богиня Ран — люта морська богиня. Германо-скандинавська міфологія

Ран (у скандинавській міфології) — штормове божество моря, люта морська богиня, сестра і дружина Егіра. Богиня шторму і морської бурі Ран володіла чарівною сіткою, яку накидала на мореплавців, щоб потягнути їх на дно.
Мешкало подружжя Егір і Ран у коралових чертогах, що освітлюються блиском золота. Ран любила золото, яке північні народи називали «морським вогнем». Бажаючи уникнути небезпеки і заручитися підтримкою Ран, давні вікінги, а надалі просто передбачливі моряки північних європейських країн брали в плавання золоті вироби.
Нещодавно відкритий астрономами супутник Сатурну, був названий на честь Егіра, морського велетня з норвезької міфології, чоловіка Ран.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Локі — вередливий бог — шахрай із асів, любитель змінювати вигляд. Він розпочинав з витівок і пустощів, але з часом став істинним втіленням зла і прискорив Рагнарек, загибель богів і всього світу.

Норни — богині долі. Першою норною була мудра стара Урді («доля»), яка читала сувій минулого. Другу звали Верданді («становлення»). Вона символізувала сьогодення. Третя — Скульд («борг»), зберігала сувій майбутнього.

Ньєрд — бог моря. Він втихомирював бурі, підняті буйним Егіром. М’який і добродушний, Ньєрд любив свої залиті сонцем фіорди, притулок священних чайок і лебедів. Глибоко шанований моряками і рибалками, він допомагав кораблям, що потрапили у біду, посилав попутні вітри і викликав літні дощі.

Скандинавська богиня Ран — люта морська богиня. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія