Германська героїня Крімхільда — дружина Зігфріда. Германо-скандинавська міфологія

Германська героїня Крімхільда — дружина Зігфріда. Германо-скандинавська міфологія

Крімхільда — героїня германського епосу «Гімн про Нібелунгів», дружина Зігфріда, яка стала після смерті героя дружиною короля гуна Аттіли (у скандинавському епосі Атли). Відома незвичайною красою, яка спонукала на подвиги і прирікала на смерть багатьох доблесних воїнів. Крімхільда, по народженню бургундська принцеса, була сестрою бургундського короля Гюнтера. У скандинавській міфології їй відповідає Гудрун, сестра бургундського короля Гуннара і дружина Сігурда.
Відьма Грімхільд, за переказами мати Крімхільди, дала Зігфріду напій забуття, і Зігфрід, забувши про свою наречену Брунгільду, одружився на донці чаклунки красуні Крімхільди. Від Зігфріда Крімхільда народила сина, якого назвали на честь дядька Гюнтером. Після смерті Зігфріда Крімхільда вийшла заміж за короля гунів Аттілу з метою використати своє положення королеви для помсти вбивцям Зігфріда — Хагену і Гюнтеру.
Крімхільда заманила їх в пастку і наказала стратити. Гюнтера кинули у рів з гадами і потім відрубали голову, а у ще живого Хагена (у норвезькому епосі — Хегні) було вирізане серце. За іншими джерелами Крімхільда помстилася вбивцям Зігфріда Хагену і своєму братові Гюнтеру через десять років після смерті героя. Крімхільда відрубала їм голови мечем Зігфріда, заманивши Гюнтера і Хагена в замок Аттіли на влаштований нею грандіозний лицарський турнір.
Надалі Хільдебранд, оскаженілий жорстокою стратою Гюнтера і Хагена, помстився за смерть володаря Троньє. Після смерті Аттіли Хільдебранд розрубав королеву гунів Крімхільду навпіл.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Герда — красуня-велетка, донька велетня Хюміра. Герда, хазяйка струмків, гірських річок і водоспадів Етунхейма, довго не погоджувалася стати дружиною бога родючості Фрейра. Боги пообіцяли накласти на неї закляття потворності і вічного вигнання, тільки тоді неприступна Герда дала свою згоду.

Грід — добра інеїста велетка, яка допомогла богові грому Тору здолати інеїстого велетня Гейррода. Коли бог вогню Локі заманив Тора у пастку без його пояса сили і чарівного молота, Грід позичила Тору власний пояс, залізні рукавиці і дивовижну палицю.

Ейнхерії — в скандинавській міфології «відважно загиблі» воїни, постійно після своєї героїчної смерті живуть в небесній Вальхаллі і складають дружину бога Одіна.

Германська героїня Крімхільда — дружина Зігфріда. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія