Скандинавський велетень Хюмір — володар дивовижного котла. Германо-скандинавська міфологія

Скандинавський велетень Хюмір — володар дивовижного котла. Германо-скандинавська міфологія

Хюмір (у скандинавській міфології) — велетень, володар дивовижного котла неймовірних розмірів, в якому варилося пиво для усіх богів. Без цієї місткої посудини морський велетень Егір не міг організувати бенкет для Одіна і очолюваної ним общини богів. Добувати котел послали бога битви Тюра і Тора.
Мати Тюра, дружина Хюміра, порадила їм сховатися, але Хюмір виявив гостей і запропонував їм поїсти. Тор з’їв двох биків. Наступного дня хазяїн запросив богів на риболовлю. На велетенський гачок Тор насадив голову Хімінрьєта, переможеного ним чорного бика. Наживка притягнула увагу світового змія Ермунганда, і бог вступив з ним в люту сутичку.
Злякавшись, що човен перекинеться, Хюмир обрізав снасть, і Ермунганд зірвався з гачка. Йдучи з велетенським котлом, розлючений Тор, розбив об лоб велетня кубок. Хюмір з друзями-велетнями намагався повернути котел, але Тор, вправно орудуючи молотом, здолав усіх.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Альви — нестаріюча прекрасна раса, що має магію і живе, як і люди, або на Землі, або у світі альвів (ельфів). У пізніших міфах альви представлені в якості духів землі, родючості і нижчих природних духів. Світлим альвам (ельфам) було віддано царство Альвхейм, темним альвам (гномам) — царство Свартальфахейм, а карликам-цвергам земля Нідавеллір.

Ангрбода — інеїста велетка, подруга Локі, від якого у неї було троє дітей-чудовиськ: велетенський вовк Фенрір, світовий змій Ермунганд і хазяйка царства мертвих Хель.

Андварі — цверг, володар рокового золота і магічного кільця сили. Андварі дізнався про секрет зберігання золота Рейнських дів і зумів викрасти золотий скарб. Як князь цвергів, він змусив  підданих виготовити золоті скарби, а сам викував із золота чарівне кільце сили.

Скандинавський велетень Хюмір — володар дивовижного котла. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія