Скандинавський бог Хермод — вісник і посланець богів. Германо-скандинавська міфологія

Скандинавський бог Хермод — вісник і посланець богів. Германо-скандинавська міфологія

Хермод (мужній) (у скандинавській міфології) — син Одіна і брат Бальдра, який виконував обов’язки вісника і посланця богів. Крім того, Хермод, мабуть, мав відношення до підземного царства, оскільки саме йому доручили відправитися до Хель просити про визволяння Бальдра, який помер.
Хоробрий Хермод поскакав туди на коні Одіна, восьминогому Слейпнірі. Прибувши у чертоги володарки підземного світу, Хермод дізнався, що його брат встиг зайняти високе становище в царстві мертвих. Посланець богів повідав Хель про мету свого приїзду, і вона погодилася відпустити Бальдра, якщо усі істоти і речі на світі стануть оплакувати його, а також дозволила Хермоду повернути в Асгард дивовижне кільце Одіна, яке той в пориві відчаю надів на палець мертвого сина.
Одного разу Хермод трохи не загинув по дорозі в Мідгард, землю людей. Стурбований пророцтвами про своє майбутнє, Одін послав його в чужодальні краї до фінського мудреця Росстьофу за порадою. За допомогою чаклунства Хермод був врятований і поспішив повернутися в Асгард, щоб заспокоїти батька.
У грецькій міфології йому в деякій мірі відповідає вісник богів Гермес.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Хаддінг — син данського короля Грама. Герой виховувався у Швеції серед велетнів, де його навчили мистецтву магії. Хаддінгу протегував бог Одін, який являвся героєві у вигляді одноокого велетня.

Хегні — герой германо-скандинавської міфології. Має суперечливі риси. Еддичні пісні зображують Хегні бездоганним героєм. У сазі про Тідреке і у «Пісні про Нібелунгів» Хегні має негативні риси. Він зрадницьки убив великого Зігфріда (Сігурда), а потім заховав золотий скарб Нібелунгів на дні річки.

Хельгі — герой скандинавської міфології. Ім’я Хельгі можна перевести з давньоісландського як «присвячений» або «священний». Хельгі протегували діви-воячки, яких називали валькіріями.

Скандинавський бог Хермод — вісник і посланець богів. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія