Скандинавський герой Хельгі. Германо-скандинавська міфологія

Скандинавський герой Хельгі. Германо-скандинавська міфологія

Хельгі (у скандинавської міфології) — герой. Ім’я Хельгі можна перевести з давньоісландського як «присвячений» або «священний». Згідно з відданнями, від шлюбу Хельгі з власною донькою був народжений легендарний конунг з династії Скьєльдунгів Хрольва Кракі. Це зближує образ цього персонажа з міфічним типом родоначальника.
У міфах можна знайти опис військових подвигів Хельгі. Його дії найчастіше викликані або кровною помстою, або мають любовні мотиви, наприклад пошук нареченої. Хельгі протегували діви-воячки, яких називали валькіріями. До однієї з дів герой мав сильний потяг. Між валькірією Свавой (за іншими джерелами Сігрун) і героєм спалахнула любов. Хельгі загинув у бою убитий списом Дага, сина Хогна, а незабаром загинула і Свава.
У пошуках ритуальних витоків оповідей про Хельгі деякі учені припускали, що ім’я героя культове. Воно символізувало ім’я жертви, а Свава — жриця, яка керує церемонією жертвопринесення. Вбивство героя символізує собою зміну королівської влади, що образно відображається в ритуалі жертвопринесення. У двох піснях про Хельгі і Сваву у кінці є згадка про відродження закоханих до життя, що, можливо, має своїми коренями уявлення про воїнів, загиблих у битвах, яких валькірії оживлюють для участі в нових битвах.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Нібелунги — усі власники золотого кладу (скарбів і магічного кільця сили) карлика-цверга Андварі, який раніше вкрав прокляте золото у Рейнських дів.

Сігурд — великий герой, син Сігмунда і Сіглінд, вихованець чаклуна-коваля Регіна, брата дракона Фафніра, який стереже проклятий золотий клад карлика Андварі.

Старкад — герой скандинавської міфології, безжальний і жорстокий воїн-вікінг, з ім’ям якого пов’язана величезна кількість подвигів. Був потворним велетнем з іклами, що виступають з рота, і з шістьма руками.

Скандинавський герой Хельгі. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія