Скандинавський бог Хеймдалль — вартовий богів. Германо-скандинавська міфологія

Скандинавський бог Хеймдалль — вартовий богів. Германо-скандинавська міфологія

Хеймдалль (Хеймдалр) (у скандинавській міфології) — син Одіна і дев’яти матерів, вартовий богів, що мешкає на краю світу. Його обов’язком була охорона веселкового моста Біврест, що сполучав Асгард з Мідгардом (небо із землею), від великанів-етунів.
Спочатку він, можливо, був всезнаючим богом неба, чув, як росте трава і овеча шерсть, і бачив за сотню миль. Хеймдалль — власник золотого рогу Гьяллархорн, звук якого буде почутий в усіх куточках світу. Звук його рогу сповістить про початок Рагнарека, під час якого Хеймдалль повинен загинути в поєдинку з Локі.
За деякими тлумаченнями, Хеймдалль, мабуть, пов’язаний зі світовим деревом Іггдрасілъ і його місце розташовувалося на верхівці ясена, вище за найвищу веселку. Він міг приймати вигляд Ріга, смертного першопредка трьох соціальних груп — знаті, вільних селян і рабів. Під ім’ям Ріга бог по черзі відвідав три будинки в Мідгарді, і народжені від нього пригожі діти ставали конунгами, здоров’яки — селянами, а потвори — рабами.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Фрігг — богиня шлюбу, любові, сімейного вогнища, дружина Одіна. Фрігг мала знання долі і ніколи не передбачала її.

Хеймдалль — син Одіна і дев’яти матерів, вартовий богів, який мешкав на краю світу. Його обов’язком була охорона веселкового моста Біврест, що сполучав Асгард з Мідгардом (небо із землею), від велетнів-етунів.

Хермод — син Одіна і брат Бальдра, який виконував обов’язки вісника і посланця богів. У грецькій міфології йому в деякій мірі відповідає вісник богів Гермес.

Скандинавський бог Хеймдалль — вартовий богів. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія