Скандинавський герой Хегні. Германо-скандинавська міфологія

Скандинавський герой Хегні. Германо-скандинавська міфологія

Хегні (Хегні, Хаген) — герой германо-скандинавської міфології. Згідно із сагою про вельсунгів і еддичними піснями, Хегні був рідним братом бургундського короля Гуннара, в сазі про Тідреке він вважався звідним братом бургундських королів, в германської «Пісні про Нібелунгів» Хегні був старшим васалом короля Гуннара (Гюнтера).
Еддичні пісні зображують Хегні бездоганним героєм, що намагався відрадити Гуннара від вбивства Сігурда. Коли герой був захоплений королем гуна Атли (Аттілою) по намові дружини Крімхільди, то мужньо зустрів смерть, сміючись у той момент, коли йому вирізували серце. У сазі про Тидреке і «Пісні про Нібелунгів» Хегні має негативні риси. Він зрадницький убив великого Зігфріда (Сігурда), а потім заховав золотий скарб Зігфріда (скарби Нібелунгів, прокляті карликом-цвергом Андварі) на дні річки. Хегні очолював боротьбу бургундів з гунами, що закінчилася загибеллю і бургундів, і його самого.

Коли Хегні і Гуннар опинилися в полоні у Атли, і король гунів зажадав видачі кладу Нібелунгів, Гуннар, згідно «Пісні про Атли», погодився за умови, що Хегні буде убитий. У «Пісні про Нібелунгів» подібну умову поставив сам Хегні, і коли Крімхільда (Гудрун) принесла йому відрубану голову Гуннера, він посміявся над нею, після чого був убитий.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Тюр — бог битви, син Одіна і його дружини Фрігг. Його культ був тісно пов’язаний з культом Одіна, і їм обом приносили у жертву повішених. Спочатку Тюр був богом неба, його повноваження пізніше перейшли до Одіна і Тора. У римській міфології ранньому образу Тюра відповідає Марс.

Фрейр — бог родючості, який забезпечував сонячне світло, дощ, щедрі врожаї і світло, син бога моря і вітру Ньєрда і брат-близнюк богині любові і краси Фрейї.

Фрейя — богиня родючості, любові і краси, донька Ньєрда і сестра Фрейра. Найбільшою коштовністю Фрейї було намисто Брісінгамен, куплене нею за чотири ночі любові з карликами, які виготовили його.

Скандинавський герой Хегні. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія