Скандинавська велетка Грід. Германо-скандинавська міфологія

Скандинавська велетка Грід. Германо-скандинавська міфологія

Грід (у скандинавській міфології) — добра інеїста велетка, яка допомогла богові грому Тору здолати у бою інеїстого велетня Гейррода. Коли вередливий бог вогню Локі заманив Тора в пастку без його пояса сили і чарівного молота, Грід позичила Тору власний пояс, залізні рукавиці і дивовижну палицю.
Деякі традиції говорять, що інеїста велетка Грід була матір’ю бога Відара по прізвиську «Мовчазний ас», сина Одіна, і зшила для нього такий міцний черевик, що його не зміг прокусити вовк Фенрір. Коли в день Рагнарек велетенський хижак проковтнув верховного бога Одіна, його син Відар ногою придавив нижню щелепу Фенріра і розірвав тварюку навпіл. Згідно пророцтва, Відар повинен був не лише убити вовка Фенріра, але і залишитися в живих після загибелі світу.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Одін — верховний бог скандинавської міфології, син Бору і Бестли, онук Бурі. Його культ був особливо популярний у вікінгів. Пірати Півночі вклонялися бoгy, який любив битви, і вірували, що у Вальхаллі цей одноокий бог збирає рать ейнхерієв — «відважно загиблих» воїнів.

Ран — божество моря, сестра і дружина Егіра. Хазяйка чарівної сітки, яку накидала на кораблі, щоб потягнути їх на дно.
Сів — богиня, дружина тора. Сів славилася своїм дивовижним золотим волоссям (символом родючості). Страждання красуні Сів, що позбулася по злій примсі Локі свого густого волосся, ототожнювалися скандинавами із зимою, коли на полях замість золотої ниви залишається стерня.

Скандинавська велетка Грід. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія