Герої легенд і міфів германо-скандинавської міфології. Германо-скандинавська міфологія

Герої легенд і міфів германо-скандинавської міфології. Германо-скандинавська міфологія

1. Беовульф

Беовульф — герой північного і англосакського епосу, що здолав двох жахливих чудовиськ, — Гренделя в королівстві данів і дракона королівства гаутів.

2. Брунхільд

Брунхільд — героїня скандинаво-германської міфології, сама войовнича і найпрекрасніша валькірія, яка кинула виклик самому Одіну.

3. Крімхільда

Крімхільда — героїня германського епосу «Гімн про Нібелунгів», дружина Зігфріда, після смерті героя стала дружиною короля гуна Аттіли. Відома досконалою красою, яка спонукала на подвиги і прирікала на смерть доблесних воїнів.

4. Нібелунги

Нібелунги — усі власники золотого кладу (скарбів і магічного кільця сили) карлика-цверга Андварі, який раніше вкрав прокляте золото у Рейнських дів.

5. Сігурд

Сігурд — великий герой, син Сігмунда і Сіглінд, вихованець чаклуна-коваля Регіна, брата дракона Фафніра, який стереже проклятий золотий клад карлика Андварі.

6. Старкад

Старкад — герой скандинавської міфології, безжальний і жорстокий воїн-вікінг, з ім’ям якого пов’язана величезна кількість подвигів. Був потворним велетнем з іклами, що виступають з рота, і з шістьма руками.

7. Хаддінг

Хаддінг — син данського короля Грама. Герой виховувався у Швеції серед велетнів, де його навчили мистецтву магії. Хаддінгу протегував бог Одін, який являвся героєві у вигляді одноокого велетня.

8. Хегні

Хегні — герой германо-скандинавської міфології. Має суперечливі риси. Еддичні пісні зображують Хегні бездоганним героєм. У сазі про Тідреке і у «Пісні про Нібелунгів» Хегні має негативні риси. Він зрадницьки убив великого Зігфріда (Сігурда), а потім заховав золотий скарб Нібелунгів на дні річки.

9. Хельгі

Хельгі — герой скандинавської міфології. Ім’я Хельгі можна перевести з давньоісландського як «присвячений» або «священний». Хельгі протегували діви-воячки, яких називали валькіріями.

Герої легенд і міфів германо-скандинавської міфології. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія