Скандинавська велетка Герда — красуня-велетка, хазяйка струмків Етунхейма. Германо-скандинавська міфологія

Скандинавська велетка Герда — красуня-велетка, хазяйка струмків Етунхейма. Германо-скандинавська міфологія

Герда (у скандинавській міфології) — красуня-велетка, донька велетня Хюміра. Інеїста велетка Герда, хазяйка струмків, гірських річок і водоспадів Етунхейма, довго не погоджувалася стати дружиною бога родючості Фрейра.
Фрейр, ласкавий бог літа, здалека побачивши променисту інеїсту велетку Герду полюбив її з першого погляду і, не знаючи, як добитися розташування дівчини, захворів. Ньєрд, дізнавшись про страждання юнака, відправив вірного слугу Скірніра («сяючого») в Етунхейм, країну велетнів, пообіцявши йому чарівного коня і меч. У дар нареченій Скірнір віз молодильні яблука, кільце Драупнір і виблискуючий портрет Фрейра, що примножує багатство, на розі, наповненій медом. Йому було велено без Герди до Асгарду не повертатися. Діставшись до чертогів Хюміра, Скірнір намагався умовити Герду відповісти на любов Фрейра в обмін на одинадцять яблук вічної молодості.
Коли дівчина відкинула подарунок і не спокусилася чарівним кільцем Одіна, Скірнір пообіцяв відрубати їй голову, але загроза не подіяла на Герду. Тоді посланець пообіцяв накласти на неї закляття потворності і вічного вигнання, і це вирішило справу. Герда погодилася зустрітися з Фрейром через дев’ять днів. Виявившись поряд з богом, що палав пристрастю, крижане серце неприступної красуні Герди відтануло.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Локі — вередливий бог — шахрай із асів, любитель змінювати вигляд. Він розпочинав з витівок і пустощів, але з часом став істинним втіленням зла і прискорив Рагнарек, загибель богів і всього світу.

Норни — богині долі. Першою норною була мудра стара Урді («доля»), яка читала сувій минулого. Другу звали Верданді («становлення»). Вона символізувала сьогодення. Третя — Скульд («борг»), зберігала сувій майбутнього.

Ньєрд — бог моря. Він втихомирював бурі, підняті буйним Егіром. М’який і добродушний, Ньєрд любив свої залиті сонцем фіорди, притулок священних чайок і лебедів. Глибоко шанований моряками і рибалками, він допомагав кораблям, що потрапили у біду, посилав попутні вітри і викликав літні дощі.

Скандинавська велетка Герда — красуня-велетка, хазяйка струмків Етунхейма. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія