Скандинавський велетень Гейррод — супротивник Тора. Германо-скандинавська міфологія

Скандинавський велетень Гейррод — супротивник Тора. Германо-скандинавська міфологія

Гейррод (Гейрред) (у скандинавській міфології) — інеїстий велетень, один з найгрізніших супротивників Тора, бога грому. Одного разу Локі, бог вогню, постійний супутник Тора, перебуваючи у вигляді сокола, був спійманий Гейрродом. Щоб врятувати своє життя, Локі обіцяв заманити до велетня бога-громовика. Тору подобалося суспільство Локі, і, довірившись приятелеві, що мав підступний план, він відправився з ним в чертоги Гейррода без чарівного молота, пояса сили і рукавиць, що захищали його від інеїстих велетнів.
По дорозі в Етунхейм, землю велетнів, вони зупинилися переночувати у доброї велетки Грід, коханої Одіна. Вона-то і повідала Тору про ненависть Гейррода до богів. На її думку, той задумав помститися за смерть Хрунгніра, могутнього інеїстого велетня, вбитого Тором на поєдинку. Грід позичила громовику свої дивовижні залізні рукавиці, пояс сили і чарівну палиця. Незабаром Тор і Локі дісталися до чертогів Гейррода, де були зустрінуті невдоволеними слугами. Хазяїна не було удома, і Тор, всівшись на лаву в очікуванні його повернення, задрімав. Тільки Тор задрімав, дві дочки велетня, Гьялп і Грейп, спробували розбити йому голову об стелю, підкинувши його разом з лавою.
За допомогою палиці Грід Тор зумів опустити лаву на місце і скрушив велеток. Тут повернувся Гейррод і, вихопивши щипцями з вогню розжарена залізна куля, запустив її в Тора, який руками, захищеними рукавицями Грид, упіймав її і шпурнув назад все ще гарячу димлячу кулю, яка влучила велетневі в живіт. Йдучи, Тор вбив усіх слуг Гейррода. Сам велетень загинув, впавши по волі Одіна на власний меч.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Вани — група богів родючості. Жили вони у Ванахеймі, далеко від Асгарда, обителі богів-асів. Вани мали дар передбачення, пророцтва, а також володіли мистецтвом чаклунства. Їм приписувалися кровозмісні зв’язки між братами і сестрами. До ванів відносили Ньєрда та його потомство — Фрейра і Фрейю.

Велунд — бог-коваль, син мореплавця і морської німфи, володар альвів, коханий однієї із валькірій. Він прославився як майстер кольчуг і мечів. Він був талановитим майстром і викував ісландський лабіринт.

Ідунн — богиня-хранителька дивовижних молодильних яблук, Її чоловіком був син Одіна, бог красномовства Брагі. Чарівну яблуню леліяли і охороняли три мудрі норни. Тільки богині весни Ідунн дозволяли вони збирати дивовижні плоди.

Скандинавський велетень Гейррод — супротивник Тора. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія