Скандинавське чудовисько Фенрір — велетенський вовк. Германо-скандинавська міфологія

Скандинавське чудовисько Фенрір — велетенський вовк. Германо-скандинавська міфологія

Фенрір (у скандинавській міфології) — велетенський вовк. Він був одним із трьох чудовиськ, яких породила на світло в лісі Ярнвід велетка Ангрбода від Локі.
У текстах «Молодшої Едди» розповідається про те, що деякий час Фенрір жив серед богів, але він був настільки великий і страшний, що тільки відважний Тюр наважувався підходити до нього. Пророки попереджали небожителів, що Фенрір народжений на погибель богам, але навіть просто посадити його на ланцюг не вдавалося нікому.
Перший ланцюг Ледінг, накинутий йому на шию, Фенрір розірвав, як тонку нитку. Другий ланцюг Дромі розлетівся на дрібні частини. І тільки третій, чарівний ланцюг Глейпнір, скутий на прохання богів чорними карликами-цвергами з шуму котячих кроків, дихання риб, пташиної слини, коренів гір, жил ведмедя і бороди жінки, зміг утримати страшного звіра.
Накинувши на шию Ферніра ланцюг, боги хотіли довести, що він не завдасть йому ніякої шкоди. Заради цього Тюр поклав свою праву руку в пащу Ферніра. Вовк відкусив кисть Тюру, проте боги встигли прикувати чудовисько до скелі. Пророки передбачали богам, що перед настанням кінця світу Фернір розірве окови, вирветься на свободу і поглине сонячний диск, а в останній битві богів з чудовиськами і велетнями він проковтне Одіна. Через деякий час за батька помститься Відар. Син Одіна розірве ненависному чудовиську пащу і звільнить богів від жаху, який вселяв їм жахливий вовк.
У скандинавській міфології демонічний вовк Фернір є дуже популярним персонажем. Крім того, багато легенд присвячені і іншим вовкам, наприклад супутникам Одіна — Гері і Фрекі. Аналогом Ферніра цілком можна вважати Гарма — демонічного пса, що вартує печеру Гніпахеллір.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ермунганд — світовий змій, символ пітьми і руйнування, чудовисько, породжене велеткою Ангрбодою від бога Локі.

Тьяцці — велетень, маг, батько богині полювання Скаді. Тьяцці постійно докучав Одіну, Хеніру і Локі, які мандрували по Мідгарду.

Ундіни — жіночі духи води, що живуть у струмках, річках і озерах. Істоти, що відповідали в народних повір’ях ундінам, були жіночого роду, відрізнялися красивою зовнішністю, мали розкішне волосся, яке вони розчісували, на березі або гойдаючись на хвилях.

Скандинавське чудовисько Фенрір — велетенський вовк. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія