Скандинавське чудовисько Фафнір — жахливий дракон. Германо-скандинавська міфологія

Скандинавське чудовисько Фафнір — жахливий дракон. Германо-скандинавська міфологія

Фафнір (у скандинавській міфології) — жахливий дракон, що стереже фатальний скарб Андварі, син Хрейдмара, людини могутньої і неабияк досвідченого в чаклунстві.
Свого часу у верхніх і нижніх світах рознеслася звістка про те, що цверг Андварі викував магічне кільце сили із золота рейнських дів. Велетень Фасольт і Фафнір зажадали у богів кільце сили на сплату за будівництво Вальхалли — житла ейнхерієв («відважно загиблих») і взяли заручницею богиню родючості, красуню Фрейю. Але боги віддали кільце сили і інші скарби Хрейдмару на сплату за трагічну загибель його іншого сина Отра від руки бога Локі. Тоді жадібний Фафнір, вбивши власного батька, оволодів роковим золотим скарбом карлика Андварі і перетворився на страшне чудовисько, щоб охороняти його. Фафнір також був братом коваля-чаклуна Регіна, вихователя героя Сігурда. Згодом Фафнір був убитий відважним Сігурдом по намові свого названого батька Регіна, прагнучого, щоб то не було опанувати скарбом.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Герда — красуня-велетка, донька велетня Хюміра. Герда, хазяйка струмків, гірських річок і водоспадів Етунхейма, довго не погоджувалася стати дружиною бога родючості Фрейра. Боги пообіцяли накласти на неї закляття потворності і вічного вигнання, тільки тоді неприступна Герда дала свою згоду.

Грід — добра інеїста велетка, яка допомогла богові грому Тору здолати інеїстого велетня Гейррода. Коли бог вогню Локі заманив Тора у пастку без його пояса сили і чарівного молота, Грід позичила Тору власний пояс, залізні рукавиці і дивовижну палицю.

Ейнхерії — в скандинавській міфології «відважно загиблі» воїни, постійно після своєї героїчної смерті живуть в небесній Вальхаллі і складають дружину бога Одіна.

Скандинавське чудовисько Фафнір — жахливий дракон. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія