Скандинавське чудовисько Ермунганд — світовий змій. Германо-скандинавська міфологія

Скандинавське чудовисько Ермунганд — світовий змій. Германо-скандинавська міфологія

Ермунганд («велетенська палиця») (у скандинавській міфології) — світовий змій, символ пітьми і руйнування, чудовисько, породжене велеткою Ангрбодою від бога Локі.Ермунганд при народженні був кинутий Одіном в океан, де виріс і досяг таких розмірів, що зміг своїми велетенськими кільцями опоясати Мідгард — землю людей.
Одного разу змій Ермунганд попався на крюк Тора, який відправився на риболовлю і в якості наживки використав голову чорного бика. Проте супутник Тора велетень Хюмір, що злякався за своє життя, обрізав канатну снасть, і Ермунганд залишився на волі. Але в день Рагнарек бог-громовик Тор зніс потворну голову велетенського чудовиська, що виповзло зі світового океану, і, встигнувши відступити від мертвої туші усього на відстань дев’яти кроків, потонув в потоці отрути, що вивергалася з розверстої пащі неживої тварюки.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Брісінги — таємничі власники дивовижного золотого намиста Брісінгамен, яке пристрасно бажала мати-богиня Фрейя. Щоб дістати його, вона заплатила своєю любов’ю усім чотирьом карликам — Альфрігу, Дваліну, Берлінгу і Греру, які виготовили прикрасу.

Валькірії — войовничі діви, які беруть участь в розподілі перемог і смертей у битвах, помічниці Одіна. Спочатку валькірії були зловісними духами битв, ангелами смерті, які отримували задоволення від споглядання кривавих ран. У пізніших скандинавських міфах образи валькірій романтизувалися, і вони перетворилися на дів-щитоносиць Одіна, дів із золотим волоссям.

Гейррод — інеїстий велетень, один з найгрізніших супротивників Тора, бога грому. Відомий міф про помсту Гейррода богам-асам за смерть Хрунгніра, могутнього інеїстого велетня, вбитого Тором на поєдинку.

Скандинавське чудовисько Ермунганд — світовий змій. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія