Скандинавські Ейнхерії — «відважно загиблі» воїни. Германо-скандинавська міфологія

Скандинавські Ейнхерії — «відважно загиблі» воїни. Германо-скандинавська міфологія

Ейнхерії (у скандинавській міфології) — «відважно загиблі» воїни, які після своєї героїчної смерті живуть в небесній Вальхаллі і складають дружину бога Одіна. Винесені з поля бою валькіріями, вони проводили дні у битвах, а ночі у бенкетах, причому рани, отримані ними у денному бою, до вечора дивовижним чином затягувалися.
Вальхалла або Валгалла (у давньоскандинавському епосі слово Valholl означає чертог мертвих), в скандинавській міфології, палац Одіна, куди потрапляють загиблі у битві воїни і де вони продовжують колишнє героїчне життя. В день загибелі світу Рагнарек ейнхерії повинні будуть взяти участь в останній битві богів з велетнями і чудовиськами.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Альви — нестаріюча прекрасна раса, що має магію і живе, як і люди, або на Землі, або у світі альвів (ельфів). У пізніших міфах альви представлені в якості духів землі, родючості і нижчих природних духів. Світлим альвам (ельфам) було віддано царство Альвхейм, темним альвам (гномам) — царство Свартальфахейм, а карликам-цвергам земля Нідавеллір.

Ангрбода — інеїста велетка, подруга Локі, від якого у неї було троє дітей-чудовиськ: велетенський вовк Фенрір, світовий змій Ермунганд і хазяйка царства мертвих Хель.

Андварі — цверг, володар рокового золота і магічного кільця сили. Андварі дізнався про секрет зберігання золота Рейнських дів і зумів викрасти золотий скарб. Як князь цвергів, він змусив  підданих виготовити золоті скарби, а сам викував із золота чарівне кільце сили.

Скандинавські Ейнхерії — «відважно загиблі» воїни. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія